1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakanlar Diyarbakır'a geri döndü
Bakanlar Diyarbakır'a geri döndü

Bakanlar Diyarbakır'a geri döndü

DİYARBAKIR- Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ve beraberindeki bakanlar, yoğun kar yağışı nedeniyle Mardin'e gidemeden Diyarbakır'a geri döndü.

A+A-
Yoğun kar yağışı nedeniyle Mardin ve Şırnak karayollarında çok sayıda araç mahsur kaldı. Mahsur kalanları kurtarma çalışmaları iki gündür aralıksız devam ederken, çalışmaları yerinden incelemek üzere saat 16.00 sıralarında Diyarbakır'a gelen Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ve Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker ile birlikte Mardin'e gitmek üzere yola çıktı. Bakanlar yoğun kar yağışı nedeniyle Diyarbakır'a geri dönmek zorunda kaldı.
 
Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret eden bakanlar, yolda mahsur kalanların kurtarılmalarıyla ilgili çalışmaları anlattı. Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, yolların açıldığını ifade ederek, herhangi bir sorunun olmadığını söyledi.
 
Atalay, “Mahsur kalanların çoğu büyük araçlardan oluşuyordu. Şu an trafikte hiçbir sorun yok. Bölgede kar yağmamasından dolayı yağan karda erimiş durumda. Tüm kurumlarımız hazır bir vaziyette bekliyor. Karın yaşandığı bölgede sorun çözüldü. Son yağan kar bölge için olağanüstü bir kar yağışı oldu. Gelince bizde fark ettik, büyük araçlar zincir takmamış, kar lastiği yok. Kar yağdığında da normal olarak yolda zorluk çekiyorlar. Araç gitmekten zorlandığı için arkadan gelenlerde ilerlemediğinden dolayı uzun bir kuyruk oluştu. Vatandaşlarımız bu havalarda trafiğe çıkmaları gerekiyor, eğer çıkacaklarsa kış şartlarına hazırlıklı çıkacaklar” dedi.
 
(ÜN-ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT