1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Yılmaz'dan Parlak'ın seçim bürosunu ziyaret
Bakan Yılmaz'dan Parlak'ın seçim bürosunu ziyaret

Bakan Yılmaz'dan Parlak'ın seçim bürosunu ziyaret

DİYARBAKIR - Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak'ın seçim bürosunu ziyaret etti.

A+A-
Yenişehir ilçesinde bulunan seçim bürosunda seçmenler ile sohbet eden Bakan Yılmaz, partililerden AK Parti'nin yaptığı icraatları hayatlarından örnek vererek anlatmasını istedi.
 
 
Bakan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada yeni yetişen neslin AK Parti hükumetini öncesini bilmediklerini belirterek, “Hastaneler, okullar, yollar hep böyleydi, yasaklar yoktu zannediyorlar. Türkiye hep böyleydi zannediyorlar. Onlara eski Türkiye ile yeni Türkiye'yi kendi hayatınızdan özellikle anlatmanızı istiyorum” dedi.
 
 
Demokrasilerde herkes kendi hakkını savunabildiğini önemli olan başkasının hakkını savunabilmek, hukukunu özgürlüğünü gözetmek olduğunu dile getiren Bakan Yılmaz, şunları söyledi:
 
 
“Bunu yapmıyorsanız sizin demokratik bir zihniyetiniz yok demektir. İsminizde demokrasi olsun olmasın hiç fark etmez. Yeni bazı düzenlemeler yaptık. İnsanımızın hakkını korumak için devlet olarak üzerimize düşeni sonuna kadar yapacağız. Diyarbakır'da 6-7 Ekim hadiseleri yaşandı birileri geldi yaktı yıktı. Biz AK Parti olarak sorun çıkaran bir parti değiliz biz sorun çözen bir partiyiz.”
 
 
Çözümlerden beslenen bir parti olduklarını ifade eden Bakan Yılmaz, AK Parti'nin inşa etmeye devam edeceğini vurguladı. Bakan Yılmaz, yapılan yeni düzenlemelerde devletin güvenliğini değil ferdin güvenliğini öncelediklerini kaydederek, şöyle dedi:
 
 
“Devletin birinci vazifesi insanın emniyetini sağlamaktır. Düzenlemeleri yaptık bunları kararlı bir şekilde uygulayacağız. Hiç kimseye de meydanı bırakmayacağız. Sandıklara herkes gider hür iradesi ile oyunu kullanır, bize oy vermişse biz seviniriz, vermemiş ise de saygı duyarız. Hiç bir zaman bize oy vermedi diye halka kızmayız. 'Biz de bir eksik var' deriz ama bazı partiler var o eski Türkiye'nin partileri halk kendilerine oy vermediklerinde şunu düşünüyorlar 'biz eksiğiz yanlış yaptık demiyorlar' halk yanlış yaptı diyorlar. Biz öyle bir parti değiliz. Bizim rotamızı çizen halktır. Biz halkın vereceği bütün kararlara saygı duyuyoruz ama halka baskı kurmaya çalışanlara da hep birlikte göğsümüzü gereceğiz.”
 
 
Yenişehir ilçe seçim bürosunda seçmenlere seslenen AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak da, çözüm sürecinin sosyal, siyasal ve kültürel boyutlarının toplumun farklı kesimleriyle de istişare edilmesi gerektiğini ifade etti. Parlak, “Şiddete ve savaşa karşı barışın sesini yükseltmek için bir ve diri olmalıyız. Gelecek yarınlar için barış diye haykırmalıyız.
 
 
Şiddeti bırakıp, silahları susturduğumuz zaman konuşmayı denediğimizde sorunlar büyük ölçüde çözülür. Çözüm sürecinin teminatıyız. Süreci başlatan parti olarak barış ve kardeşliği getirecek olan da AK Parti'dir” şeklinde konuştu.
 
 
(YRT-Y)
 

HABERE YORUM KAT