1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Yılmaz'dan Ak Parti'ye ziyaret
Bakan Yılmaz'dan Ak Parti'ye ziyaret

Bakan Yılmaz'dan Ak Parti'ye ziyaret

DİYARBAKIR- Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, partisinin Diyarbakır il başkanlığına gerçekleştirilen bombalı saldırı sonrası yaptığı açıklamada, AK Parti il teşkilatına saldıranların acizliklerini ortaya koyduklarını belirterek, "Partilere saldıranlar demokr

A+A-

Silahla kavgayla ve şiddetle sonuç almaya çalışan yetersiz insanlardır. Diyarbakır halkının iyiliği için çalışmalar yürütüyor teşkilatımız. Yapılan saldırılar Diyarbakır halkının sesini kısmaktadır" dedi. 


Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, dün gece 2 kişi tarafından el yapımı bombalı saldırıya uğrayan AK Parti Diyarbakır İl Başkanlığı’nı ziyaret etti. Sabah saatlerinde kente gelen Bakan Yılmaz, partililer tarafından havaalanında karşılandı. Yılmaz, daha sonra saldırının gerçekleştirildiği parti binasına gelerek toplantı salonunda basın mensuplarıyla bir araya geldi.


Basın mensuplarına açıklama yapan Yılmaz, son günlerde siyasi partilere özellikle AK Parti il başkanlıklarına yapılan saldırıların olduğunu ve aynısının geçen hafta da gerçekleştirildiğini söyledi.

 

Bakan Yılmaz, "Dün akşam saatlerinde 2 saldırgan tarafından el yapımı bombalarla AK Parti il binasına yönelik ciddi saldırı gerçekleştirildi. Burada bulunan TOMA alev aldı. Çok şükür cana bir şey gelmeden hafif yaralanmasıyla olay atlatıldı. Daha farklı bir hadise gerçekleşebilirdi. Polisimizi ziyaret ederek acil şifalar dileyeceğiz. Siyasi partiler demokrasinin temel kuralıdır.

 

Milletle devlet arasında görev alan son derece önemli yapılardır. Halkın taleplerini ve beklentilerini devlet kurumlarına aktaran diğer taraftan demokratik ortamda halkın sorunlarını çözen mekanizmadır" diye konuştu.

 

"YAPILAN SALDIRILARLA DİYARBAKIR HALKININ SESİNİ KISMAKTADIRLAR"


Siyasi il başkanlığına saldıranların aslında demokrasiye saldırdığını ifade eden Bakan Yılmaz, "Halkın iradesine saldırmış oluyorlar, işin özü budur. Bu partilere saldıranlar demokrasiye içine sindiremeyenlerdir.

 

Silahla kavgayla ve şiddetle sonuç almaya çalışan yetersiz insanlardır. Siyaset fikri ve yeterliliği olanların işidir. Fikrine ve siyasetine güvenmeyen şiddete başvurur. AK Parti il teşkilatına saldıranlar acizliklerini ortaya koymuştur. Siyaset yapmayı beceremedikleri ve silah ile şiddetle sonuç almaya çalışanlardır.

 

AK Parti Diyarbakır il teşkilatı ve bölgede görev yapan teşkilatlar halkın vicdanını temsil etmektedir. Buradaki arkadaşlar halkın sorun ve taleplerini yerinde tespit edip ilgili kurumlara aktarıyorlar.

 

Bazen resmi kurumlardan gelmeyen gözlem ve raporları teşkilat mensuplarından alıyoruz. Siyasi organlar halkın menfaati için çalışıyor. Burada olan arkadaşlar gönüllüdür. Diyarbakır halkının iyiliği için çalışmalar yürütüyor. Yapılan saldırılar Diyarbakır halkının sesini kısmaktadır. Kime yapılırsa yapılsın bu saldırıları lanetliyoruz ve kınıyoruz" şeklinde konuştu.


Bakan Yılmaz, basın açıklamasının ardından AK Parti İl Başkanı Muhammed Akar ile başkanlık makamında bir süre basına kapalı olarak görüştü. 


(BE-YRT-SO-Y)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler