1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Yılmaz,Suriyelilerle iftar yemeğinde buluştu
Bakan Yılmaz,Suriyelilerle iftar yemeğinde buluştu

Bakan Yılmaz,Suriyelilerle iftar yemeğinde buluştu

Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Bağlar ilçesinde düzenlenen iftar yemeğinde Suriyelilerle bir araya geldi.

A+A-

Merkez Bağlar ilçesinde düzenlenen iftar yemeğine katılan Bakan Yılmaz’a, Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy, Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar ve partililer eşlik etti. Suriyelilerin ağırlıklı olduğu iftar yemeğine katılan Bakan Yılmaz ve Vali Aksoy, vatandaşlar tarafından ayakta karşılandı.


İftardan önce konuşan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Ramazan ayının bir yandan şahsi bir ibadet ayı olduğunu söyledi. Yılmaz, “Bu ay bir taraftan toplumun, paylaşımın ve dayanışmanın arttığı bir aydır.

Hep birlikte aynı sofrada oturmaktır. Etnik yapısı ne olursa olsun fikri,zikri ve siyasi görüşünün bir önemi olmamalıdır. Herkesin bir araya geldiği ve aynı atmosferin paylaşıldığı ayın kıymetini bilmemiz lazımdır. Ülkemizde bir çok kesimden kardeşimiz mevcuttur. Çok şükür ki böyle bir ülkemiz var.

Türkiye bu misafirperverliğini göstermeseydi kardeşlerimiz daha çok sıkıntı yaşayacaktı. Daha zengin ülkeler sadece konuşuyor. Türkiye Cumhuriyeti, devleti ve kurumları ile yardım eli uzattı. Bunları yapmaya devam edecektir” dedi.


Bakan Yılmaz, iftarın ardından vatandaşlarla vedalaştıktan sonra ayrıldı.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler