1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Yılmaz seçim çalışmalarını sürdürüyor
Bakan Yılmaz seçim çalışmalarını sürdürüyor

Bakan Yılmaz seçim çalışmalarını sürdürüyor

DİYARBAKIR- Kalkınma Bakanı ve AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Cevdet Yılmaz, seçim çalışmaları kapsamında Toptancılar Sitesi esnafını ziyaret etti.

A+A-
Bakan Yılmaz'a ziyaretleri esnasında AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mehmet Süleyman Hamzaoğulları, AK Parti Diyarbakır Milletvekili adayı Alaattin Parlak, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Muhammed Akar, AK Parti Bağlar İlçe Başkanı Hüseyin Yalar ve bir grup partili eşlik etti. 
 
Bağlar ilçesinde bulunan Toptancılar Sitesi'ne giderek esnafla sohbet eden Bakan Yılmaz, sorun ve sıkıntıları dinleyerek not aldı. 
 
Toptancılar Sitesi esnafı Bakan Yılmaz'dan Diyarbakırspor'a sahip çıkmalarını istedi. Bakan Yılmaz da, "Futbol ile siyaseti aslında hiç karıştırmamak gerekir. Siyaseti karıştırırsak ortalık emin olun karışır. Elbette bu duruma itiraz edeceğiz. Ama hukuki mekanizmalarla, diğer türlü davranmak doğru değil" dedi. 
 
Esnafa bol ve hayırlı kazançlar dileyen Bakan Yılmaz, buradan Diyarbakır İl Müftülüğü'ne geçti. İl Müftü Vekili Abdurrahim Aytaç'ı makamında ziyaret eden Bakan Yılmaz, çalışmalar hakkında bilgi aldı. Bakan Yılmaz, burada yaptığı açıklamada, Diyanet İşleri Başkanlığı'nı kaldırmak isteyen HDP'yi eleştirdi. HDP'nin bu talebinin Kürtlerin talebi olmadığını dile getiren Bakan Yılmaz, Diyanet İşleri Başkanlığı'na her türlü desteği verdiklerini ve bundan sonra da vereceklerini söyledi.
 
"HALKIMIZIN DİYANET'İN KALDIRILMASINA YÖNELİK BİR TALEBİ YOKTUR" 
 
 
Birtakım farklı, İslamiyet ile alakası olmayan çevrelerin yapılanmalar oluşturduklarının görüldüğünü ifade eden Bakan Yılmaz, "Diyanet'in çalışmaları bu anlamda bizim için çok önemlidir. İnsanlarımıza, dininin aktarılması konusunda veya öğrenmek isteyenlere bu imkanları sunması son derece önemlidir. Tabii ki herkesin inancı kendinedir. Hiç kimsenin inancını tartışmıyoruz. Dolayısıyla dinini doğru bir şekilde öğrenmek isteyenlere de her türlü imkanı sunmak durumundayız. Diyanet bu anlamda örnek çalışmalar yapıyor. Biz Diyanetin güçlenerek yoluna devam etmesini istiyoruz. Başkalarının başka fikirleri olabilir. Bu bölgemiz için Diyanetin yararına inanıyoruz" diye konuştu.
 
 
Bakan Yılmaz, bölgede dolaştığını, halktan 'Diyanet kaldırılsın' şeklinde bir öneri duymadığını, işitmediğini aksine halkın Diyanet'ten daha büyük beklentileri olduğunu vurgulayarak, "Ama birileri halktan ve halkın taleplerine kopuk bir şekilde bu tür iddiaları gündeme getirebiliyorlar. Fikirler getiriyorlar. Kimden böyle bir beklenti aldılar bilemiyorum. Ama halkımızda böyle bir şey yok. Aksine halkımız Diyanet'ten daha fazla hizmet bekliyor. Gittiğimiz yerlerde Diyanet 'bu konuda, şu konuda, şu camimizin yapılmasına destek olsun, çocuklarıma daha çok şeyler versin' diye talepler alıyoruz. Bu halkın beklentilerinden kopuk davrananların başka çevrelere şirin görünme kaygısıyla söyledikleri sözlerdir. Bununda geçerli olmadığını buradan ifade etmek istiyorum. Diyanetimize her tarafta özellikle Diyarbakır'da başarılar diliyorum" şeklinde konuştu. 
 
 
Müftülük'ten sonra Kur'an kursu öğrencilerini ziyaret eden Bakan Yılmaz burada kurs öğrencileri ve beraberindeki heyetle birlikte öğle yemeği yedi. Bakan Yılmaz, yemeğin ardından Yenişehir ilçesindeki seçim bürosunu ziyaret etti. 
 
 
Burada fotoğraf çektirmek isteyen gençleri kırmayan Bakan Yılmaz gençlerle birlikte poz verdi. Bakan Yılmaz'ın eşi Tülay Yılmaz da daha sonra seçim bürosuna gelerek Bakan Yılmaz'a eşlik etti.
 
 
(DE-YRT-AŞ-Y)

HABERE YORUM KAT