1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Ramazanoğlu Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle buluştu
Bakan Ramazanoğlu Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle buluştu

Bakan Ramazanoğlu Sivil Toplum Kuruluşu temsilcileriyle buluştu

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema Ramazanoğlu, kentte bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile bir araya geldi.

A+A-

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere önceki gün Diyarbakır’a gelen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayın Sema Ramazanoğlu, kentte bulunan sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Polis Evi’nde bir araya geldi.
 
''Diyarbakır halkının refahını artırmak için yatırımlarımızı sürdürüyoruz''
 
Toplantıda konuşan Bakan Ramazanoğlu, Diyarbakır’ın Selahaddin Eyyübi'nin şehri olduğunu ve bu şehirde yükselen yapılarda ortak medeniyetlerin izlerini gördüklerini belirtti. Barış ve kardeşlik duygularıyla medeniyetimizi gelecek nesillere taşıyabileceğimizi vurgulayan Bakan Ramazanoğlu, “Hükümetimiz döneminde hiçbir ayrım yapmaksızın Diyarbakır halkının sosyal ve ekonomik refahını artırmak için yatırımlarımızı sürdürdük ve sürdürmeye devam ediyoruz. Hem sosyal alanda yaptıklarımız, maddi anlamda yardımlarımız ve psikolojik rehabilitasyon adına sahada çalışmalarımız devam ediyor. Bundan sonraki süreçlerde de daha da yoğun çalışmalarımız olacak” diye konuştu.
 
“Sivil Toplum Kuruluşları toplumun vicdanıdır”
 
STK temsilcilerine hitaben Ramazanoğlu, “Sivil Toplum Kuruluşları demokratik yaşamın vazgeçilmez unsurlarıdır ve devletin elinin giremediği, söz söyleyemediği ve var olamadığı yerde toplumun vicdanı olarak o alanı dolduracak çalışmaları yapar” değerlendirmesinde bulunarak sözlerini tamamladı.
 
 
Toplantıda bir konuşma yapan Diyarbakır Valisi Hüseyin Aksoy ise; “Diyarbakır’da son günlerde yaşadığımız sorunların çözümünde Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın çok önemli katkıları oldu. Vatandaşlarımıza maddi kaynak ulaştırmada Sayın Bakan Ramazanoğlu’nun önemli destekleri oldu. Diyarbakır halkı adına kendilerine teşekkür ederek saygılarımı iletiyorum” dedi.

 

(Engin Öztürk)

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler