1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eker'in annesi toprağa verildi
Bakan Eker'in annesi toprağa verildi

Bakan Eker'in annesi toprağa verildi

Tedavi gördüğü Ankara'da hayatını kaybeden Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker'in annesi Fehime Eker(85), Diyarbakır'ın Bismil ilçesine bağlı Tepe Beldesi'nde toprağa verildi.

A+A-

Annesi için önce Kur'an okuyan, sonra tabutunu omuzunda taşıyan Bakan Eker'in çok üzgün olduğu gözlendi.

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede vefat eden Fehime Eker'in cenazesi bu sabah Diyarbakır'a getirildi. Böbrek ve solunum yetmezliği nedeniyle 4 gündür Ankara Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde tedavi gören Fehime Eker, tedaviye cevap vermeyerek sabaha doğru hayatını kaybetmişti.

Uçakla Ankara'dan Diyarbakır'a getirilen cenaze Ulucamii'de kılınan öğle namazına müteakip Bismil'in Tepe beldesinde toprağa verildi.

Ramazan ayı nedeniyle öğlen namazından sonra Hatim -i Şerif'in okunduğu camide, Bakan Eker de annesi için bir süre Kur'an okudu. Bakan Eker, annesinin tabutunu avluya kadar omzunda taşıdı. Bakan Eker'in bir hayli üzgün olduğu görüldü.

Cenaze daha sonra yaklaşık 200 araçlık konvoyla Bismil'in Tepe beldesine getirildi. Cenazeye AK Parti Diyarbakır Milletvekili Kutbetin Arzu ve Diyarbakır Valisi Hüseyin Avni Mutlu'nun yanı sıra Diyarbakır'daki kamu kurum amirlerinin büyük çoğunluğu ile vatandaşlar katıldı.

Cenazenin toprağa verildiği sırada basın mensuplarının görüntü alınmasına izin verilmezken, Bakan Eker, Tepe beldesindeki babaevine geçerek taziyeleri kabul etti.