1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bakan Eker'e 'Özür Diliyoruz' forması
Bakan Eker'e 'Özür Diliyoruz' forması

Bakan Eker'e 'Özür Diliyoruz' forması

Diyarbakırspor Kulübü yönetimi dün ziyaret ettikleri Tarım Bakanı Mehdi Eker'i bu akşam bir kez daha ziyaret ederek ilginç bir özür dileme organizasyonu gerçekleştirildi.

A+A-

Bir dizi ve ziyaret için 3 günden bu yana yanına aldığı Bakanlar ve Milletvekilleriyle beraber Diyarbakır'da bulunan Bakan Eker, dün ve bugün kendisini ziyaret ederek destek isteyen Diyarbakırspor Yönetiminin taleperi için bu akşam bazı görüşmelere başladı.

Yanındaki Bakanlar ve vekillerle beraber bu akşam Gazi Köşkünde iftar yemeğine katılan Tarım Bakanı Mehdi Eker için yönetim bu akşam sürpriz bir forma hazırlayarak kendisine verdiler. Arka yüzünde "Mehdi Eker 21" yazan Yeşil-Kırmızılı formanın ön yüzünde "Özür Diliyoruz" yazısını gören Bakan Eker'in ağzından ilk çıkan cümle "Esteğfurullah" oldu.

Burada kendisine hitaben bir konuşma yapan Diyarbakırspor Kulübü Basın Sözcüsü Ramazan Tugay "Sayın Bakanın 2009 Yılında yaşanan bazı nahoş yuhalama olayından dolayı bentüm taraftarlar adına sizden bir kez daha özür diliyorum" diyerek formanın ön yüzünü çevirerek formada yazılı yazılı Özür Diliyoruz yazısını bakana gösterdi ve formayı takdim etti.

Tugay formayla ilgili olarak Diyarinsesi'ne şunları söyledi; "O gün yani şampiyonluğumuzu kutladığımız 2009 Mayıs ayında, memleketimizin ve Diyarbakırsporun en mutlu gününde, stadyuma gelen taraftarların coşkusuna gölge düşüren, maalesef sayıları da 20'yi geçmeyen, futbolla uzaktan yakında ilgilileri olmayan, stadda belki ilk kez gördüğümüz taraftar bile diyemeceğimiz bir grup tarafından bakanımız ve diğer misafirlerimiz nahoş bir şekilde yuhalandılar. Her ne kadar bizler engel olmaya çalışsakta bunun organizeli olduğu çok belliydi. Maalesef bu tür görüntler ülkenin her yerinde olabiliyor, bazen engel olamıyorsun Geçen yıl Türk Telekom Arena açılışında burdaki gibi 20 kişide değil, belki 50 bin kişi koro halinde üstelik bu ülkenin başbakanına benze görüntüleri sergilediler. Burada yaşanan  çirkin olaydan sayın Bakanımızın ve o gün kentimize gelen tüm misafirler için, kentimiz ve taraftarlarımız adına bir kez daha özür diliyoruz. Sayın Bakanımızın Diyarbakırspor İçin neler yaptığını biz asıl taraftarlar çok iyi biliyoruz. Umut ediyorum bundan sonra da Diyarbakırspor'un kurtarılması için aynı desteği verecektir" dedi.

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

2013-07-26_012845.jpg

HABERE YORUM KAT

2 Yorum