1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eker'den fabrika işçilerine ziyaret
Bakan Eker'den fabrika işçilerine ziyaret

Bakan Eker'den fabrika işçilerine ziyaret

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da seçim çalışmalarını yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Organize Sanayi Bölgesi'ndeki fabrika çalışanları ziyaret etti. Bakan Eker, işçilere seslenerek, “12 yılda 8 seçim gördüm, en huzurlusu ve rahatı, seçim ön

A+A-

Yarın yapılacak yerel seçimler öncesi çalışmalarına devam eden Bakan Eker, Diyarbakır Organize Sanayi Bölgesi'nde (OSB) faaliyet gösteren fabrikaları gezdi. Bakan Eker, işçilerle bir araya gelerek, 30 Mart seçimlerinin önemine ve bölgede yapılan yatırımlardan söz etti. OSB Müdürlüğünü ziyaret eden Bakan Eker, ardından bazı fabrikalarda çalışan işçilerle görüştü.

AK Parti olarak, geçen zaman içerisinde Güneydoğu Anadolu Bölgesi'nde istihdamı artırmak için yatırımcılara ilave imkanlar tanıdıklarını anlatan Bakan Eker, bölgede yatırım yapan iş adamlarına hükümet olarak yaptıkları 100 liralık yatırım karşılığında 116 lira para ödediklerini söyledi. Bakan Eker, "Geçmiş yıllardaki uygulanan teşvik imkanlarına rağmen, arzu ettiğimiz yatırım seviyesine ulaşamadık. Bunun nedeni ise huzur ve güven eksikliğinden kaynaklanıyor. Yatırımcı bu bölgede huzur ve güven eksiktir diye korktuğu için gelmiyor. Huzur, güven eksikliği ve barış ortamının olmaması burada istediğimiz kadar yatırımın gelmesine mani oluyor.

Hükümet olarak, pozitif ayrımcılık dediğimiz, başka yere vermediğimiz imkanları bu bölgeye tanıdık. O halde ne yapmak gerekiyordu, huzur ve barış ortamını sağlamak için gerekli tedbirleri almak gerekiyordu. Burada barışı tesis etmemiz gerekiyordu. Bunun yolu ise, çözüm sürecidir. Kürt meselesini barış içerisinde çözersek gözyaşı durur, kan akmaz, saldırı olmaz, huzur ve güven olur. Huzur ve güven olursa o zaman yatırım daha rahat gelir.

15 aydır Türkiye'de Sayın Başbakanımızın geliştirdiği inisiyatifle çözüm süreci başarılı bir şekilde gidiyor. Son 12 yıldır bu bölgede seçimlere katılıyorum. 12 yılda 8 seçim gördüm, en huzurlusu ve rahatı, seçim öncesi atmosfer itibariyle bu seçimler oldu. Bu sürecin kalıcı bir barışa dönüşmesi için çözüm sürecinin başarıya gitmesi gerekiyor. Bu, siyasi istikrarla mümkün olur. Yarın ki seçim bu manada önemlidir” şeklinde konuştu.

(ÜN-YRT-AŞ-Y) 

HABERE YORUM KAT