1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eker'den altınokta körler derneğine ziyaret
Bakan Eker'den altınokta körler derneğine ziyaret

Bakan Eker'den altınokta körler derneğine ziyaret

DİYARBAKIR- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesindeki Altınokta Körler Derneği'ni ziyaret etti.

A+A-

Seçim bölgesi Diyarbakır'da 30 Mart'ta yapılacak yerel seçim çalışmalarını yürüten Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker'in Altınoklar Engelliler Derneği'ne ziyaret gerçekleştirdi.

Bakan Eker, dernek başkanı Akif Karakaş'la ve diğer engelli vatandaşlarla sohbet ederek sorunlara AK Parti hükümeti olarak çözüm getireceğini söyledi. Altınokta Engelliler Derneği Başkanı Akif Karakaş, 5 yıl içerisinde 20 bin üzerinde bulunan engellinin kamu kurumlarına atandığına vurgu yaparak, bunun cumhuriyet tarihinde bile görülmediğini ifade etti.

Bakan Eker, ziyarette yaptığı konuşmasında, hiçbir engelli vatandaşın ailesine ekonomik olarak bir yük olmayacağını ve ailelerin de engelli çocuklarından utanmayacağını vurgulayarak, her türlü sosyo-ekonomik hakları vereceğini söyledi. Bakan Eker, “Diyarbakır'da on binlerce aile devletten engelli maaşı alıyor. Bu bir asgari ücret maaşı yani herhangi bir işte çalışan kadar devletten maaş alıyor. AK Parti hükümeti olarak, engellilere desteğimiz her zaman sürecektir” dedi.


(ÜN-ÖZ-Y)

HABERE YORUM KAT