1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eker oyunu Diyarbakır'da kullandı
Bakan Eker oyunu Diyarbakır'da kullandı

Bakan Eker oyunu Diyarbakır'da kullandı

DİYARBAKIR- Seçim bölgesi Diyarbakır'da Cumhurbaşkanlığı seçimi için oyunu kullanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, seçimin ülkeye hayır getirmesini diledi.

A+A-
Cumhurbaşkanlığı seçiminde Diyarbakır'ın Yenişehir ilçesinde bulunan Rekabet Kurulu Anadolu Meslek Lisesi'nde 1065 sandıkta oyunu kullanan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. İlk kez halkın cumhurbaşkanını seçeceğini belirten Bakan Eker, bu sistemin önemine vurgu yaptı.
 
Diyarbakır'da şuana kadar her hangi bir sorunun yaşanmadığını aktaran Bakan Eker, “ 12. Cumhurbaşkanı'nı Türkiye bugün doğrudan halk eliyle seçecek. Bu yeni seçim şekli, Türkiye için yeni ufuklara, hayırlı hizmetlere milletimiz için de kolaylıklara vesile olur. Seçimlerin hem milletimiz için hem de içinde yaşadığımız bütün Ortadoğu için hayırlara vesile olmasını diliyorum.
 
Diyarbakır'da 927 bin civarında seçmen mevcut. 3 bin dolayında sandıkta oy kullanılacak. Şuan itibariyle il genelinde sakin bir seçim yaşıyoruz, herhangi bir sorunla karşılaşmadık. İnşallah bu huzur ve sükunetle oy verme işlemi tamamlanır. Milletimizin tercihi ne olursa olsun hepimiz ona saygı duyacağız” diye konuştu.
 
(ÜN-AKK-Y)
 

HABERE YORUM KAT