1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Eker: İsteğimiz Barışın Gelmesidir
Bakan Eker: İsteğimiz Barışın Gelmesidir

Bakan Eker: İsteğimiz Barışın Gelmesidir

Mehdi Eker, "En çok istediğimiz pkk'nın sonlanması ve barışın gelmesidir" dedi.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Diyarbakır'da yaptığı açıklamada, "Hükümetin Doğu ve Güneydoğu'ya yaptığı yatırım 37 katrilyondur. Bizim en çok istediğimiz pkk'nın sonlanması ve barışın gelmesidir" dedi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde 2009 yılında temeli atılan 150 yataklı Devlet Hastanesi'nin açılış törenine katıldı. Hastaneye gelişinde vatandaşların, 'Ergani seninle gurur duyuyor' sloganlarıyla karşılanan Eker, açılış kurdelasını kestikten sonra konferans salonuna geçti.

Eker, "Buraya ne kadar hizmet etsek azdır. Sağlık çok kutsal bir hizmettir. Sadece sağlık değil, eğitim ile ilgili hizmetleri de önemsiyoruz. Diyarbakır'da yeni bir üniversite kurulması için kanun geçti. Selahattin Eyübi Üniversitesi Diyarbakır'da ilk vakıf üniversitesi olacak. Hükümetin Doğu ve Güneydoğu'ya yaptığı yatırım 37 katrilyondur. Bizim en çok istediğimiz pkk'nın sonlanması ve barışın gelmesidir. Bir tek gözyaşı dökülmesin, kan akmasın, huzur güven ve kardeşlik ortamına kavuşsun gayretindeyiz. Bu gelişmeler inşallah bizi hayırlı yerlere götürür. Bu hükümetimizin temel ilkelerinden biridir. Hiçbir vatandaşımızı ayırt etmeden bölge farkı gözetmeksizin herkesin demokratik sistem içerisinde, kendi kimlik ve kültür ve dillerini rahatça benimseyip geliştirme imkanına sahip olarak Türkiye Cumhuriyetinde müreffeh bir yaşam sistemi inşa etmeye çalışıyoruz. Biz hizmetkar olmaya geldik. Bu ilkeden asla vazgeçmeyeceğiz" dedi.

Bakan Eker, açılış töreninin ardından hastanede yatan bazı hastaları ziyaret etti. Eker, hasta ziyaretleri sırasında bademcik ameliyatı olan 9 yaşındaki Özlem Yetmiş'in yanına gelerek sağlık durumunu sordu.

Eker'in hastaneden çıkışı sırasında yanına gelen Emine Fidan adlı bir kadın, hastanenin temizlik işlerinde taşeron işçi olarak çalıştığı sırada işten çıkarıldığını belirterek elini öpmek istedi. Fidan'ın elini öpmesine izin vermeyen Eker, "Kimsenin elini öpme, yardımcı olacağız" dedi. Emine Fidan'ın sorununu dinleyen Eker, yetkililere yardımcı olunması talimatını verdi. Fidan, "Elinizi ayağınızı öpeyim. Sigortamın tamamlanmasına 3 yıl kaldı. Bana yardımcı olun" dedi.Eker, daha sonra hastane temeli atmak için Çınar İlçesi'ne geçti.

HABERE YORUM KAT