1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eker iftar yemeğinde
Bakan Eker iftar yemeğinde

Bakan Eker iftar yemeğinde

DİYARBAKIR- Diyarbakır'da temaslarını sürdüren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Mahalli İdareler Derneği'nin düzenlediği iftar programına katıldı.

A+A-

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, beraberindeki Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, AK Parti Diyarbakır Milletvekili Mine Lök Beyaz, Cuma İçten, Oya Eronat, Süleyman Hamzaoğulları, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç ile Mahalli İdareler Derneği'nin iftar programına katıldı.

Düzenlenen iftar programında konuşan Bakan Eker, konuşmasında önceki gün Lice'de LPG yüklü tankerin devrilmesi sonucunda meydana gelen kazada hayatını kaybedenlere başsağlığı diledi. Ramazan ayının son günlerini yaşadıklarını anlatan Bakan Eker, Ramazan ayının bütün Müslümanların şuurlanmasına ve barış içerisinde yaşamasına vesile kılmasını diledi. Bakan Eker, “Birkaç gün önce, Lice ilçesinde yaşanan kazada hayatını kaybedenlerin sayısı 9'a ulaştı. Onlara Allah'tan rahmet , yaralılara da acil şifalar diliyorum. Allah bizi bir daha böyle kazalarla karşı kaşıya bırakmasın” dedi.

Konuşmasında Mahalli İdareler Derneği'nin konumuna da değinen Bakan Eker, derneğin önemli bir çaba sarf ettiğini ifade ederek, hizmetin yerelleşmesi, demokratikleşme ve sivilleşmeyle birlikte yerel dinamiklerin kalkınmaya dönük getirilen mevzuatları hayata geçirmeye çalışan, yerel yöneticilerin daha aktif bir hizmet üretmelerine yardımcı olduğunu söyledi.

10 Ağustos'ta yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimine de değinen Bakan Eker, “10 Ağustos'ta ilk defa halk başkanını doğrudan seçecek. Diyarbakır'ın ve bütün Doğu ile Güneydoğu'nun beklediği barışı ve huzuru tesis edecek çözüm süreci Sayın Başbakanımızın inisiyatifiyle başlamış ve onun taahhüdüyle inşallah Cumhurbaşkanı seçildiğinde bu süreci geliştirmeye devam edecek” diye konuştu.


(ÜN-SO-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT