1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eker fidan dikti
Bakan Eker fidan dikti

Bakan Eker fidan dikti

DİYARBAKIR- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, Türkiye Jokey Kulübü bünyesinde bulunan Diyarbakır Hipodromu'nda düzenlenen fidan dikme törenine katıldı.

A+A-

Diyarbakır'da temaslarını sürdüren Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı M. Mehdi Eker, Diyarbakır Hipodromu'nda fidan dikti. Hipodrom alanında bulanan 200 dönümlük arazide 20 bin fidan düzenlenen törenle toprakla buluşturuldu.

Bakan Eker, dikilen fidanların Diyarbakır'ı taşlık alanlardan temizleyeceğini, şehri kent ormanına dönüştürme, yöre halkı için de daha sağlıklı ve güvenli bir yaşam sunmak için yeşil alan oluşturma projelerinin devam ettiğini dile getirdi.

Diyarbakır'da bu tür çalışmalar yaparak bölgeyi yeşil ada haline dönüştüreceklerini, kentlerin sadece atların koştuğu bir alan olmadığını aynı zamanda kent halkının da bu tür alanları kullanarak yeşil alanlara olan hasretlerinin biteceğini ifade etti. Yeşil alan projelerinin Diyarbakır'ı güzelleştireceğini ve kent halkının bu tür alanlara ihtiyaç duyduklarını söyledi. Fidan dikilen alanın minik bir orman olduğunu ifadelerini kullandı.

Program, Bakanı Eker, hipodrom çalışanlarıyla hatıra fotoğrafı çektirmesiyle son buldu.
(ÜN-AKK-Y)
 

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT