1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bakan Eker Diyar için çözüm arayışında
Bakan Eker Diyar için çözüm arayışında

Bakan Eker Diyar için çözüm arayışında

Tarım Bakanı Mehdi Eker, taraftar ve kulüp Yönetimin dünden beri kendisini ziyaret ederek destek taleplerine kayıtsız kalamadı.

A+A-

Bu akşam Gazi Köşkünde verilen iftar yemeğinde Diyarbakırspor Yönetim Kurulunun kendisine "Özür Diliyoruz" formasını takdim etmelerine şaşıran Bakan Eker: "Esteğfurullah, ben kimseye asla kırgın ya da küs değilim" dedi.

Burada Diyarbakırspor Yönetim Kurulunun destek talebine karşılık bir kez daha söz veren Bakan Eker, iftar sonrası bazı görüşmelerde bulunduğu gelen bilgiler arasında.

Bakan Eker daha sonra Yeni Diyarbakırpor Kulübü kurucusu Bedirhan Akyol'la baş başa bir görüşme yaptı.Görüşmede Akyol'a "Diyarbakırspor'un bu duruma düşmesine sanki benim göz yumduğum gibi  bir düşünce hakim, ne 2009'da, ne öncesinde, ne de sonrasında asla böyle bir kırılma gücenme olmadı. Benim bu kulübe, bu kente bu insanlara bir darılmam söz konusu dahi olamaz" dedi.

25 Yıldan bu yan sporun içinde olan Yeni Diyarbakırspor Kulübü Kurucusu ve aynı zamanda Diyarbakırspor1968 Kulübü Başkanı Bedirhan Akyol, Bakan Eker ile görüşmesi sonrası Diyarinsesi'ne şunları söyledi: "Bu akşam Gazi Köşkünde verilen iftar yemeğinde taraftarlar tarafından sayın Bakanımıza Özür Diliyoruz forması verilmiş, Bakanımızda Diyarbakırspor için neler yapılabilir diye benle bir görüşme yaptı: "Sayın Bakanımızın bana ilk sözü "Diyarbakırspor'un bu duruma gelmesi, benim göz yummamdan mı kaynaklanıyor" dedi, bende kendisine hayır sayın Bakanım böyle bir durum söz konusu değil. dedim.

Bakanımız üstüne basa basa bana şunları ifade etti, "Diyarbakırspor için kuruluşundan bu yana benim yarattığım, bulduğum kaynağın bırakın yarısını, 100'de birini kim yaptı, kim destek oldu. Ben asla bugüne kadar bu kulübün başına kim gelecek, kim gidecek karışmadım. 2009 yılında yaşanan o olay içinde asla içerlenmedim, siyasette bunlar olur. Küsmedim ama sanki benim o geceden sonra bir kırgınlığımdan dolayı bunlar yaşanıyormuş gibi bir hava hakim olmuş. Ben buna çok üzüldüm." dedi. Daha sonra Diyarbakırspor için neler yapılabilir, bu konuda kendisiyle görüştük. Bana sen 20 yıldan fazladır sporun içindesin, Yeni Diyarbakırspor'u 3.Lige çıkardın bu konuda deneyimlisin, anlat Diyarbakırspor için ne yapabiliriz dedi.kendisine sorunlar hakkında  bilgilendirme yaptım. Diyarbakırspor için çok üzüldüğünü bu akşam bir kez daha gördüm. Ben onun için bakandır diye söylemiyorum, Allah üzerine yemin olsunki bu memlektte Diyarbakırspor için onun getirdiği kaynakların 100'de birini hiç kimse yapmadı. Halende bir şeyler yapmaya çalışıyor. Göreceksiniz Diyarbakırspor'uda ancak o kurtaracaktır. Benim yapmam gereken bir şey varsa, her zaman göreve hazır olduğumu da sayın Bakanımıza ifade ettim"

BU HABER SADECE DİYARİNSESİ.ORG'DE

HABERE YORUM KAT

1 Yorum