1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Eker aile destek merkezi açılışında
Bakan Eker aile destek merkezi açılışında

Bakan Eker aile destek merkezi açılışında

DİYARBAKIR- Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Diyarbakır'da Fatih Aile Destek Merkezi'nin açılışına katıldı.

A+A-
Bağlar ilçesindeki Fatih Caddesi'nde bulunan Fatih Aile Destek Merkezi'nin açılış törenine Bakan Eker'in yanı sıra Diyarbakır Valisi Mustafa Cahit Kıraç, vali yardımcıları, AK Parti Diyarbakır İl Başkanı Aydın Altaç, kurum müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
 
Açılış öncesi bir konuşma yapan Bakan Eker, bu bölgedeki vatandaşların hayatlarında daha rahat, huzurlu, daha verimli bir yaşam sürdürebilmek için gerekli eğitimleri alabilecekleri kursların düzenlendiği bir aile destek merkezinin açılışına katıldıklarını belirtti.
 
Çok sayıda faaliyetle ilgili eğitim verdiklerini dile getiren Bakan Eker, "Spor, kuaförlük, çocuk gelişimi, el sanatları, okuma-yazma ve biçki-dikiş gibi çeşitli sahalarda kurslar mevcut. Kursiyerlerin 6 ila 12 ay arasında değişen kurslardan istifade edebildikleri bir destek merkezi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımızın Türkiye genelinde aile hayatını güçlendirmek, aile bireylerinin daha ferah, daha huzurlu bir hayat sürdürebilmeleri için eğitim faaliyetlerinin düzenlendiği bir projedir. Böyle bir projenin Bağlar ilçesinde kurulmuş olması ayrıca sevindiricidir. Hayırlı uğurlu olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi. 
 
Bakan Eker ve beraberindekiler, açılışın ardından kursları gezerek kursiyerlerle sohbet etti. Fatih Aile Destek Merkezi'ndeki toplam 11 kursta 223 kursiyerin eğitim göreceği öğrenildi. 
 
(SZ-YRT-CC-Y)
 

HABERE YORUM KAT