1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bakan Ala'dan selfie keyfi
Bakan Ala'dan selfie keyfi

Bakan Ala'dan selfie keyfi

Çözüm süreci çalıştayına cuma namazı nedeniyle ara veren Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Efkan Ala ile Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker cuma namazını Merkez Sur ilçesinde bulunan tarihi Ulucami'de kıldı.

A+A-

Bakanlar camiye giderken çevredekilerin yoğun ilgisiyle karşılaştı.İçişleri Bakanı Efkan Ala'nın etrafını saran gençler onunla selfie çektirmek için yarıştı. Yoğun güvenlik önlemleriyle ilgili koruma müdürlerini sık sık uyaran Efkan Ala, "Sakin olun, yavaş, bırakın vatandaş gelsin" dedi.

HUTBEDE BARIŞ SÜRECİ İÇİN DUA

Ulucami'de okunan hutbede barış sürecinden söz edildi. İmam Mehmet Emin Mülayim hutbenin sonunda "Bu barış sürecine vesile olanlardan Allah razı olsun. Bu barış sürecinin olumlu bir şekilde sonuçlanması için Allah yardımcıları olsun. Bu barış sürecini bozmak isteyenlere ise Allah izin vermesin. Allah bizi bir daha 2000'li, 1990'lı yıllara geri çevirmesin" dedi.

Çami çıkışında İçişleri Bakanı Efkan Ala makam otomobiliyle çalıştayın yapıldığı otele dönerken, Beşir Atalay ile Mehdi Eker ise yaya gitti. Beşir Atalay'ın yolda bir satıcıdan aldığı tespihin parasını, misafir olması nedeniyle Mehdi Eker ödedi. Bazı vatandaşlar Beşir Atalay'ın yanına yaklaşarak, "Barış süreci aksamasın, olumlu sonuçlansın. Barış süreci deniyor ama cezaevlerinde halen bir çok siyasi tutuklu var" dedi. Bunun üzerine Atalay, "Gereken neyse yapılıyor, Çabalarımız devam ediyor" dedi.

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT