1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bakan Ala'dan Öcalan açıklaması
Bakan Ala'dan Öcalan açıklaması

Bakan Ala'dan Öcalan açıklaması

İçişleri Bakanı Efkan Ala, Öcalan'ın cezaevi şartlarınıni iyileştirilmesi konusunda, "Çözüme katkıda bulunacaksa, milletimizin aleyhine olmazsa adımları atarız" dedi.

A+A-
İçişleri Bakanı Efkan Ala, İmralı'da yatan Abdullah Öcalan 'ın cezaevi şartlarında herhangi bir değişiklik şu an için planlanmadığını söyledi.Amasya'da 'II'nci İl Belediye Başkanları' toplantısına katılan İçişleri Bakanı Efkan Âlâ, basına kapalı gerçekleştirilen toplantının ardından kente gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu'nu karşıladı. Başbakan'ın mitingini takip eden ve daha sonra Valiliğe yürüyerek giden Bakan Âlâ, yolda gazetecilerin sorularını yanıtladı. Radikal'de yer alan habere göre, bir gazetecinin Başbakan Yardımcısı Yalçın Akdoğan'ın, "Öcalan'ın şartları iyileşebilir" açıklamalarıyla ilgili sorusuna cevap veren Âlâ, çözüm sürecindeki sorunun kökten çözülmesi için atılması gereken adımların atılacağını dile getirdi. Âlâ şöyle devam etti: 
 
"Biz bu sorunu çözerek Türkiye 'nin yoluna devam etmesini istiyoruz. Bunun adını da çözüm süreci olarak koyduk. Bu 77 milyonun lehine olan kimsenin kaybetmeyeceği, herkesin kazanabileceği bir süreçtir. Bu süreçte yolumuza devam ederken önümüze çıkan engellerin bertaraf edilmesi fırsatların değerlendirilmesi yönünde adımlar atıyoruz. Her adım attığımızda bir sonraki atacağımız adım kolaylaşıyor, zorlaşmıyor. Bu ağır sorunun önünü tıkamaya çalışan çeşitli aktörler olacaktır. Bu sorunu kökten çözmek hedefine katkı sağlayabilecek ve milletimizin de aleyhine olmayacak adımlar atarız, yolumuza devam ederiz. O adımın atılması gerekiyorsa da o adım atılır. Ama milletin bu sorununun tamamen çözümüne katkıda bulunacaksa." 
 
Kaynak:Radikal

HABERE YORUM KAT