1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bahçeşehir'den Diyarbakır'a dünya okulu
Bahçeşehir'den Diyarbakır'a dünya okulu

Bahçeşehir'den Diyarbakır'a dünya okulu

DİYARBAKIR- Bahçeşehir Koleji, Diyarbakır'da 3. kampüsünün açılışını gerçekleştirdi.

A+A-

Silvan yolu üzerinde bulunan Vadi Konakları'ndaki Bahçeşehir Koleji 3. Kampüsü açılış törenine Bahçeşehir Kolejleri kurucusu, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Dünya Eğitim Girişimcileri Başkanı Enver Yücel, Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Hadi Ağırbaş, ilçe milli eğitim müdürleri, kamu kurum ve kuruluşları müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Açılış öncesi bir konuşma yapan Enver Yücel, anaokulundan üniversiteye yaşam boyu eğitim hizmeti veren Bahçeşehir Koleji olarak Diyarbakır'da 3. kampüsü açtıklarını söyledi.

Yeni kampüslerinde bulunan anaokulu ve ilkokulu ile çocukları yaşama en donanımlı şekilde hazırlayacaklarını belirten Yücel, Bahçeşehir Kolejleri'nin, bugün Türkiye'nin 7 bölgesinde 47 kampüsü ve 99 okulu ile hizmet verdiğini bildirdi. Bahçeşehir Koleji kampüslerinde bin 800'ü öğretmen olmak üzere 2 bin 500 kişinin istihdam edildiğini anlatan Yücel, 2013-2014 eğitim öğretim yılında 8 yeni okulu daha hizmete açacaklarını ifade etti.

Yücel, “İstanbul'da Ümraniye ve Halkalı, Ankara, Adana, Denizli, İskenderun, Şanlıurfa, Bartın'da toplam 120 milyon dolarlık yatırım yapıldı. Toplamda 120 bin metrekare inşaat yapıldı. Bu yıl eğitim öğretime başlayan olan kampüslerimizden, Adana 18 bin, Halkalı 17 bin, Ümraniye 15 bin, Ankara 14 bin, İskenderun 12 bin, Denizli 12 bin metrekare kapalı alana sahip. Tüm okullar standart olmak üzere, çevreye duyarlı, insan sağlığına uygun malzemeler kullanılarak inşa ediliyor. Okul inşaatlarında özellikle sınıfların geniş olmasına özen gösteriliyor. Sınıfların büyüklüğü 56-70 metrekare arasında değişiyor” dedi.

“BAHÇEŞEHİR DİYARBAKIR'IN EN KALİTELİ EĞİTİM ADRESİDİR”

Bahçeşehir Koleji'nin, gerek eğitim sistemi, gerek eğitim kadrosu gerekse fiziki yapısı ile Diyarbakır'ın en kaliteli eğitim adresi olduğunu aktaran Yücel, “Türkiye'deki tüm okullarında olduğu gibi Diyarbakır Bahçeşehir Koleji'nde de Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş ve varlığının önemini ve değerini kavrayan, 21. yüzyıl becerileriyle donatılmış, bilgi sistemlerine hakim ve teknolojik yeterlilik sahibi, kendisine, yaşadığı çevreye ve farklı kültürlere saygılı, sorumluluk sahibi, duyarlı, sosyal sorumluluk bilincine sahip, yenilikçi, lider, dünya dillerini etkin olarak kullanabilen bireyler yetişecektir.

Diyarbakır'daki kampüsümüzde öğrencilerimiz uluslararası bir eğitim alırken, son teknoloji ile donatılan sınıflarımızda, bilim müzemizde, sanat atölyelerimizde, spor salonumuzda çok yönlü bireyler olarak yetişeceklerdir. Diğer tüm okullarımızda olduğu gibi Bahçeşehir Koleji'nden mezun olan çocuklarımız Türkiye'nin en kaliteli üniversitelerine yerleşecek, yurt dışında en saygın üniversitelerden burs daveti alacak, hepimizin gurur kaynağı olacaklardır” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır İl Milli Eğitim Müdürü M. Hadi Ağırbaş da, devlet veya özel okul ayırımı yapmadıklarını kaydederek, “Diyarbakır Bahçeşehir Kolejleri olarak geçen seneki SBS sınavında Türkiye 1.'si çıkarttı. Bu hepimizi gururlandırdı. Çocuğumuzun başarısında emeği geçen tüm öğretmenlerimizi kutluyorum. Yeni açılan okulumuzun ilimize hayırlı olmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından Enver Yücel, Bahçeşehir Kolejleri'nin Diyarbakır'daki 3.Kampüsünün açılışını gerçekleştirdi. Açılışın ardından Yücel ve beraberindekiler okulu gezdi.

HABERE YORUM KAT