1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bahçeşehir Koleji öğrencileri Akat’ı ziyaret etti
Bahçeşehir Koleji öğrencileri Akat’ı ziyaret etti

Bahçeşehir Koleji öğrencileri Akat’ı ziyaret etti

Bahçeşehir College öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte sosyal bilgiler dersi kapsamında Bağlar Belediyesi’ni ziyaret etti.

A+A-

Diyarbakır Bağlar Bahçeşehir koleji öğrencileri, öğretmenleri ile birlikte sosyal bilgiler dersi çerçevesinde belediye ve belediye çalışmaları hakkında bilgi almak üzere Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat’ı ziyaret etti. Öğrenci ve öğretmenleri, Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat tarafından karşılandı. 70 öğrenciden oluşan grup, Akat’a belediyenin projeleri hakkında sorular sordu. Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan Akat, çocuklara yönelik oyun alanlarını yapmak istediklerini belirtti. Akat, öğrencilerin belediyenin önemli projelerinden biri olan Solin Çocuk Oyun Evi’ni ziyaret etmesini istedi. Akat konuşmasının devamında şunları söyledi:

“Solin çocuk oyun evimiz var. Oyun evini görmenizi istiyorum. Yeni yapılan parklarımızda çocuk oyun grupları, çocukların yararlanabileceği alanlar yaratmaya çalışıyoruz. Keşke eski Bağlarımızda da bu alanları çoğaltabilsek, maalesef imarsız ve plansız olduğu için yapamıyoruz.”

Yönetici ve öğrenciler, daha sonra Bağlar Belediyesi Meclis Salonu’na geçti. Ders konusu olan yerel yönetimlerde belediye meclisinin görevleri üzerinde duruldu. Akat verilen dersin ardından öğrencilerle hatıra fotoğrafı çekti.

HABERE YORUM KAT