1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bahçeşehir Koleji 80 milyon dolarlık yatırım yapacak
Bahçeşehir Koleji 80 milyon dolarlık yatırım yapacak

Bahçeşehir Koleji 80 milyon dolarlık yatırım yapacak

DİYARBAKIR- Bahçeşehir Kolejleri Kurucusu, Bahçeşehir Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı ve Dünya Eğitim Girişimcileri Başkanı Enver Yücel, 2014-2015 sezonunda, Türkiye genelinde 80 milyon dolarlık yatırım yapacaklarını söyledi.

A+A-

Bahçeşehir Kolej'nin 3. kampüsünün açılışı için Diyarbakır'a gelen Enver Yücel, açıklamalarda bulundu. Bahçeşehir Kolej'nin Türkiye'nin 7 bölgesinde 47 kampüsü ve 99 okulu ile yeni eğitim öğretim yılına başladığını belirten Yücel, Diyarbakır'da Bahçeşehir Koleji'nin 3. kampüsünü açtıklarını belirtti. 

Artık Diyarbakır'da da 'Dünya Okulu'nun olduğunu aktaran Yücel, “Her bölgede olduğu gibi Diyarbakır'da da okulumuz çok başarılı. Dünyadaki gelişmeleri yakından takip eden öğretmenlerimizin desteğiyle, geçen yılki SBS Türkiye 1.'si Diyarbakır Bahçeşehir Koleji'nden çıktı. Bununla beraber okulumuz, İstanbul'daki Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi'ne üç tane öğrenci gönderdi. Bahçeşehir Fen ve Teknoloji Lisesi en yüksek puanla öğrenci alan bir okul. Oraya üç tane öğrencinin Diyarbakır'dan, Bahçeşehir Koleji'nden gidiyor olması Diyarbakırlıları ve Diyarbakır'daki Bahçeşehir Koleji'ni de çok mutlu etti” dedi.

“BİZ DÜNYA OKULUYUZ”

Bahçeşehir Kolej'nin dünya okulu olduğunu anlatan Yücel, “Dünya okulu olmanın, 21. yüzyıl becerilerini çocuklara iyi anlatıp, iyi kavratıp iyi öğreten bir müfredat, bir eğitim anlayışından geçer. Onun için her bölgede her çocuğumuz kaliteli eğitim alsın. Her çocuk kaliteli eğitim hakkına sahip olmalıdır diyoruz. Ve bu doğrultuda da çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bundan sonra önümüzdeki yıl 2014-2015 eğitim öğretim yılında 6 kampüs daha açacağız. Bu kampüslerimiz için toplam 80 milyon dolarlık yatırım yapacağız. 2013'te 120 milyon dolarlık yatırım yaptık ve 8 tane kampüs açtık. Türkiye'nin neredeyse her bölgesinde eğitimi yaygınlaştırıyoruz. Kaliteli eğitimi yurdumuzun her köşesine götürüyoruz. Dolayısıyla sadece varlıklı ailelerin çocuklarını değil, dar gelirli aile çocuklarında da hitap eden eğitim anlayışımızı sürdürüyoruz” diye konuştu.

Bahçeşehir Üniversitesi olarak da sadece İstanbul'da değil dünyanın da çeşitli yerlerinde kampüs ve merkezler açtıklarını dile getiren Yücel, “Ülkemizde niye olmasın diye düşünüyoruz. YÖK'ün olanak verdiği müddetçe özellikle Diyarbakır'da fakülte kurmak istiyoruz. İlgili çalışmalara rektörlüğümüz başladı. Diyarbakır'da Bahçeşehir Üniversitesi'nin bir veya iki fakültesini görmeyi çok arzu ediyoruz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bunu gerçekleştirmiş oluruz” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT