1. HABERLER

  2. BÖLGE

  3. Bahçesaray'da zorlu yol yapımı
Bahçesaray'da zorlu yol yapımı

Bahçesaray'da zorlu yol yapımı

VAN- Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Yol Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Bahçesaray ilçesinde sürdürülen yol çalışmaları devam ediyor.

A+A-
Van Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Daire Başkanlığı'na bağlı Yol Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri Van'ın Büyükşehir Belediyesi statüsüne kavuşması ardından merkeze ve ilçelere bağlı mahallerde sürdürdüğü yol çalışmalarına tüm hızıyla devam ediyor.
 
Ulaşılması güç mezralara büyük bir çalışma ve özverili ile hizmet götüren ekipler kimi zaman yüksek uçurumlarda ölüm korkusuna rağmen köy ve mezralara hizmet götürüyor. Ekiplerin sürdürdüğü yol çalışmasına taktir eden mahalle ve mezra sakinleri, Van Büyükşehir Belediyesi'nin yapmış olduğu çalışmalar sayesinde ilk defa hizmetle tanıştıklarını ve bu nedenle Van Büyükşehir Belediye Eş Başkanları Hatice Çoban ve Bekir Kaya'ya mahalle ve mezralarına göstermiş oldukları duyarlılıktan dolayı teşekkür ettiler.
 
Van ve ilçelerine bağlı mahalle ve mezralarda seferberlik başlatan belediye yol yapım ekipleri, özellikle kış aylarında her tarafla bağlantısı kesilen Bahçesaray ilçesine bağlı Cevizli ve Belen mahalleleri yanı sıra bu mahallere bağlı Aktaş mezrasına ekiplerce 2 kilometrelik yeni yol açıldı. Yine ilçeye bağlı Altındere Mahallesi'nde 2 kilometrelik yeni yol açan ekipler bu mahalle de bulunan yolların stabilize çalışmasını yaparak yolu araç trafiği için elverişli hale getirdi. Ayrıca sel taşkınlarını önlemek için drenaj ve alternatif köprüler yapan ekipler, istinat duvarları yapıyor.
 
Bahçesaray ilçesinde sürdürülen yol çalışmalarının devam ettiğini belirten Yol Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü ekipleri, sürdürülen çalışmaların kar yağışına kadar devam edeceğini, mahalle ve mezralarda yeni alternatif yolların açılması, yine bozuk olan yolların ise onarım ve bakımı yapılarak trafiğe el verişli hale getirileceği ifade edildi.
 
(EKİP-ŞAK-Y)

HABERE YORUM KAT