1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli'ye suç duyurusu
Bahçeli'ye suç duyurusu

Bahçeli'ye suç duyurusu

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'HDP'ye oy veren şerefsizler' açıklamasına tepkiler çığ gibi.

A+A-

DİYARİNSESİ.ORG - ÖZEL HABER  - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'Boğaz’da, yalılarda viskisini yudumlayıp oyunu HDP’ye veren şerefsizler" açıklamasına Diyarbakır'dan tepki ve lanet yağıyor.

Diyarbakırlı Taraftarların bugün  yaptıkları sert açıklamanın ardından, son seçimlerde  HDP Diyarbakır Milletvekili aday adayı olan, Diyarbakırspor Kulübü eski başkanı Şeyhmus Şenyiğit, Bahçeli hakkında 'Halkı kin ve nefrete teşvik, kışkırtmalardan' ötürü dava açıyor.

Şenyiğit yaptığı açıklamada, 'Bu ülkenin barışa ihtiyacı olduğu günlerde, böylesine talihsiz bir açıklama kentimizde, özellikle gençlerimizde büyük bir infial yaratmıştır.  İnsanlar hele ki bir parti başkanının böylesine kin ve nefret dolu, akıldan yoksun bir açıklama yapmasını kabul etmek mümkün değil. . Bunların politikaları yıllardır kan ve gözyaşı üzerine kurulmuş insanlıktan nasibini almakdıkları çok açık ortadadır.

Ayrıca binlerce yıldır birlikte yaşadığımız Türk kardeşlerimizle aramıza nifak sokma, kışkırtma, insanları bölme düşünce terörüdür, bölücülüktür.. Yarın ilk işim arkadaşlarımızla birlikte Cumhuriyet Savcılığına giderek suç duyurusunda bulunacağım. Eğer bu ülkede hukukun üstünlüğü esassa bundan ala suç olamaz.  Bizler demokrasinin gücüne inanmış, MHP'ye' de oy verenlerede saygı ile bakıyoruz. Onlar ise bizi, bu bölgeyi tümüyle yok saymakta, üstüne hakaret etmişlerdir. Bahçeli'yi bir kez daha kınıyor ve lanetliyorum. Ettiği o talihsiz sözleri, şahsım, partim, memleketim ve tüm bölge adına aynen iade ediyorum.'

2015-08-04_000642.jpg

HABERE YORUM KAT