1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçeli, Diyarbakır'dan asla vazgeçemeyiz
Bahçeli, Diyarbakır'dan asla vazgeçemeyiz

Bahçeli, Diyarbakır'dan asla vazgeçemeyiz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Bursa'dan "Bursa'dan vazgeçemeyeceğimiz gibi, Diyarbakır'dan da ayrılmayız, hiçbir şekilde bırakmayız" mesajı verdi.

A+A-
Devlet Bahçeli: Diyarbakır'ı bırakmayız
 
"Diyarbakır ne zamandan beri Türkiye'den kopmuştur?" diye soran Bahçeli, "Diyarbakır binlerce yıldır Türk'tür, Türk milletine emanettir. Diyarbakır başkent olmuştur; fakat bu payeyi bir Türk devleti olan Akkoyunlulardan 15. yüzyılda almıştır. Diyarbakır'ı sözde Kürdistan haritası içinde gösteren gafiller başaramayacak, hedeflerinize ulaşamayacaksınız. Diyarbakır'ı bizden söküp almaya kimsenin gücü yetmez, yetmeyecektir" dedi.
 
Bahçeli, mitinglerine Bursa ile devam etti. Kendisini dinlemeye gelen coşkulu kabalığın alkışları  eşliğinde kürsüye gelen Bahçeli, "Varlığımıza ve birliğimize hazımsızlık gösteren tekfurların ne yaptıkları, hangi karanlık ve alçak emelden beslendikleri de malumdur. Türkiye'nin önünü perdeleyen 17-25 Erdoğan'dır" dedi.
 
-AKP'Lİ BİTLİS VALİSİ-
 
Bahçeli, AK Parti'ye sert eleştirilerde bulunduğu konuşması esnasında "Son yurdumuzda fitne-fesat hastalığını her değerimize bulaştırmak için uğraşanlar gece gündüz uğraşmaktadır. AKP'li Bitlis Valisi'nin en son sarf ettiği sözü duydunuz değil mi? Bu şahıs Diyarbakır'ın Kürdistan'ın başkenti olduğunu hiç utanmadan, hiç vicdanı sızlamadan söyleyebilmiştir.
 
Bursa'dan sorarım; Kürdistan neresidir? Diyarbakır ne zamandan beri Türkiye'den kopmuştur?" diye konuştu.
 
Bahçeli, şöyle devam etti:
 
-"DİYARBAKIR TÜRK'TÜR"-
 
"Türk kültür ve düşünce hayatının iftiharı Ali Emiri Efendi'nin memleketi Diyarbakır'ı Kürdistan'ın başkenti göstermek nasıl bir ahlaksızlıktır? Süleyman Nazif'in, iftiharımız ve fikir kaynağımız Ziya Gökalp'in doğduğu şehri Kürdistan'ın başkenti olarak göstermek nasıl bir alçaklıktır? Diyarbakır binlerce yıldır Türk'tür, Türk milletine emanettir.
 
Diyarbakır başkent olmuştur; fakat bu payeyi bir Türk devleti olan Akkoyunlulardan 15. yüzyılda almıştır. Bursa nasıl mukaddes, nasıl muazzez, nasıl muhterem ise Diyarbakır'da aynısıdır. Bursa'dan vazgeçemeyeceğimiz gibi, Diyarbakır'dan da ayrılmayız, hiçbir şekilde bırakmayız. Diyarbakır'ı sözde Kürdistan haritası içinde gösteren gafiller, Diyarbakır'ı sözde Kürdistanla birlikte anan cahiller, Diyarbakır'ı küçücük akıllarınca sözde Kürdistan'a zimmetleyen hainler; başaramayacak, hedeflerinize ulaşamayacaksınız. Diyarbakır'ı bizden söküp almaya kimsenin gücü yetmez, yetmeyecektir. Ne vatandan cayarız, ne  bin yıllık kardeşlikten döneriz. Ne Türkiye'yi unutur, ne de bayrağın indirilmesine göz yumarız. Çünkü biz Türk milletiyiz. Çünkü biz doğudan batıya, kuzeyden güneye tek yürek, tek bilek, tek milletiz. Kürdistan hayallerine kapılanlar, bu yanlıştan dönünüz.
 
Çözüm ve barış diyerek çözülmemizi ve çökmemizi projelendiren milliyet fukaraları bu hayalden uyanınız. Bizim verecek toprağımız yoktur. Bizim peşkeş çekecek değerimiz yoktur. Bizim kaybedecek bir tek insanımız yoktur."
 
Bahçeli, "PKK'nın destek ve bilirkişiliğiyle başkanlık amacı güden Erdoğan'ın gün yüzü göremeyeceğini; heves ettiği bölünme anayasasının elinde patlayacağını" savundu.
 (ANKA)

HABERE YORUM KAT