1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bahçe duvarı altına kalan minik Berkay gözyaşlarıyla uğurlandı
Bahçe duvarı altına kalan minik Berkay gözyaşlarıyla uğurlandı

Bahçe duvarı altına kalan minik Berkay gözyaşlarıyla uğurlandı

Karabük'ün Safranbolu ilçesinde ailesiyle dedesine bayram ziyaretine gelen ve çöken bahçe duvarının altında kalarak hayatını kaybeden 5 yaşındaki Berkay Efe Ünlü gözyaşları arasında defnedildi.

A+A-

Kocaeli’nin Gebze ilçesinden babası Ferit ve annesi Feyza Ünlü ile Safranbolu ilçesinde yaşayan dedesi Nedim Ünlü'ye bayram ziyaretine gelen 5 yaşındaki Berkay Efe Ünlü, ağabeyi Berat (10) ve aynı yaştaki kuzeni Emir Ünlü ile Barış Mahallesi Dedeoğlu Sokak'ta top oynamaya başlamış, bu sırada, dedesinin evinin bahçe duvarı çocukların üstüne yıkılmıştı.

Berkay ve kuzeni Emir, çöken duvarın enkazı altında kalırken, Berkay Efe Ünlü hayatını kaybetmişti.
Safranbolu Devlet Hastanesi morgundan cenazesi alınan minik Berkay Efe, daha sonra Ulu Cami'ye getirildi.
Oğlunun tabutunun başında gözyaşları dökerek başsağlığı dileklerini kabul eden baba Ferit Ünlü, dakikalarca oğlunun resmini sevdi. Yakınlarına her sabah oğlunun kalkarak, kucaklayarak kendisini öptüğünü gözyaşları arasında anlatarak ayakta durmakta güçlük çekti.

Karabük Emniyet Müdürü Serhat Tezsever ve çok sayıda vatandaşın katılımı ile öğle namazının ardından minik Berkay Efe’nin cenaze namazını kıldıran cami imamı Muharrem Yükseloğlu, küçük çocuğun cennete gittiğini ifade ederek, söylenecek söz olmadığını ve ailesine sabırlar dileyerek gözyaşlarına hakim olamadı.Kılınan cenaze namazının ardından Berkay Efe, Safranbolu Aile Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Bu sırada anneanne Selma Emlikli ise sinir krizi geçirerek ambulansla Safranbolu Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.Öte yandan, çöken duvar altında kalarak yaralanan Emir Ünlü ise gerekli tedavisinin ardından taburcu edildi. 

HABERE YORUM KAT