1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bahar ve uzay şenliği
Bahar ve uzay şenliği

Bahar ve uzay şenliği

Diyarbakır Eflatun Okulları, öğrencilerin ve velilerin bu yıl da bütün bir yılın stresini atabilecekleri, eğlenebilecekleri, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri “ Geleneksel Bahar ve Uzay Şenliğini” düzenledi. Öğrencile

A+A-

2012-2013 eğitim ve öğretim yılının tamamlanmasına az bir süre kala okullar da yıl sonu ve bahar şenliklerine hız verdi. Diyarbakır Eflatun Okulları, öğrencilerin ve velilerin bu yıl da bütün bir yılın stresini atabilecekleri, eğlenebilecekleri, kültürel, sanatsal, bilimsel ve sportif faaliyetlerde bulunabilecekleri “ Geleneksel Bahar ve Uzay Şenliğini” düzenledi.

Okulun kampüsündeki etkinliğe Vali Yardımcısı Ahmet Günaydın,okul idarecileri,öğrenciler ve öğrenci velileri katıldı. Öğrencilerin kendi eseri olan çeşitli ürünler hazırlanan resim sergisi ve çeşitli etkinliklerle sergilenirken,sportif alanlarda kros yarışması ve satranç turnuvası yapılarak müzik gösterileri sunuldu.

'SOSYAL ETKİNLİKLERE ÖNEM VERİYORUZ'

Eflatun Okulları Genel Müdürü Ahmet Aybak,akademik başarıların yanında öğrencilerin sosyal, kültürel, sportif anlamda beceriler kazanmalarını, sağlıklı bir ruh haline sahip iletişim becerileri yüksek kişiler olmalarını da önemsediklerini söyledi. Aybak,”Bahar etkinliğimiz diğer okullarda yapılan birkaç saatlik veya bir günlük etkinliklerle kıyaslanmayacak bir özellik taşımaktadır. Bahar etkinliklerinde kulüplerimiz tarafından öğle araları ve ders çıkışlarında yarışmalar düzenlenmiştir. Bu etkinliklerdeki yarışmaların kulüplerimizce şartnameleri puanlamaları belirlenerek yarışmalar sonunda toplanan puanlara göre birinci olan öğrencilere başarı belgesi, ilk üçe giren sınıflara madalya ile şampiyon sınıfa kupası verilmiştir. “dedi.

HABERE YORUM KAT