1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bahar şenliği iptal edildi
Bahar şenliği iptal edildi

Bahar şenliği iptal edildi

DİYARBAKIR- Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden ocağı faciasının ardından Diyarbakır'ın Kulp ilçesi Narlıca Mahallesi'nde 17 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenmesi planlanan 5. Geleneksel Narlıca Bahar Şenliği programının iptal edildiği belirtildi.

A+A-

Manisa'nın Soma ilçesinde meydana gelen maden ocağı felaketinin ardından 282 işçi hayatını kaybetti. Olayın ardından dün Başbakanlıktan yapılan açıklama ile 3 günlük milli yas ilan edildi.

Soma'da 282 işçinin hayatını kaybettiği olayın ardından Narlıca Mahallesi'nde yapılması planlanan şenlikler de iptal edildi.

Narder Yönetim Kurulu Başkanı Nusret Mutlu tarafından yapılan açıklamada, “Narder Yönetim Kurulu olarak yaklaşık iki aylık bir süreden beri hazırlıklarını yapıp gerçekleştirmek üzere olduğumuz 5. Geleneksel Narlıca Bahar Şenliği'ni Soma'daki emekçi madencilerimizin hayatını kaybettiği facia nedeniyle iptal kararı aldık.

Şenliğimizi ileri bir tarihte düzenleyeceğiz. Bu insan olmanın, acıları paylaşmanın bir gereğidir. Yüreğimizin bir yanında acı varken, diğer tarafta düğün olmuyordu" denildi.

(MT-AKK-Y)

Etiketler : , , ,

HABERE YORUM KAT