1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bahaddin Bey Koleji öğrencileri kuşak atladı
Bahaddin Bey Koleji öğrencileri kuşak atladı

Bahaddin Bey Koleji öğrencileri kuşak atladı

Kolejli öğrencileri, Türkiye Tekvando Federasyonun yaptığı kuşak terfi sınavında kuşak atlamak için birbirinden zorlu hareketler yaptı.

A+A-

Diyarbakır'da Nehir Eğitim Kurumlarına bağlı Özel Bahaddin Bey Koleji öğrencileri, Türkiye Tekvando Federasyonun yaptığı kuşak terfi sınavında kuşak atlamak için birbirinden zorlu hareketler yaptı.

Öğrencilerine yönelik sene başından beri hafta sonları kültürel, sanatsal ve sportif etkinlikler düzenleyen okul, öğrencilerine tekvando eğitim görme imkanı da sundu. Tekvando kurslarına devam eden Bahaddin Bey Koleji öğrencileri, Zeynel Abidin Erdem Spor Salonu'nda yapılan kuşak terfi sınavına katıldı.

Türkiye Tekvando Federasyonu yetkililerin yaptığı sınava öğrenci ve veliler yoğun ilgi gösterdi. Kuşak atlamak için birbirinden zorlu hareketleri yapmaya ve sınavda başarılı olmaya çalışan öğrencilerin heyecanı tribünleride yarışları izleyen taraftarları da heyecanlandırdı.

Okulu Müdürü Süleyman Namazcı, çağımızın kendini ifade edebilen, özgüveni yüksek donanımlı gençlere ihtiyacı olduğunu belirterek, "Bu kazanımların elde edilmesi için küçük yaşta alanında uzman kişilerle yapılan eğitimin etkisi çok büyük. Tekvando branşının da buna çok olumlu katkıda bulunduğunu düşünüyorum." diye konuştu.

Namazcı, velilere bütün kuşakları atlatabilmek için sabırlı olmalarını ve çocuklarını desteklemeye devam etmelerinin gerektiğini vurguladı.Bahaddin Bey Koleji Sosyal ve Sportif Faaliyetler Koordinatörü Fahrettin Çolak ise sene başından beri gitar, keman, ney, futbol, basketbol, tenis, voleybol ve tekvando branşlarında alanında uzman kişiler tarafından öğrencilerine eğitim verdirdiklerini belirtti. Çolak, sözlerini şöyle tamamladı:

"Okulumuza gelen her öğrencinin yıl içerisinde en az bir- iki sportif branşta eğitim almalarını sağlamayı hedefliyoruz. Kuşak terfi sınavına öğrencilerimiz çok iyi hazırlandılar, öğrencilerimizin hepsinin bu sınavda başarılı olarak kuşak atlamaları bizleri çok mutlu etti."

HABERE YORUM KAT