1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlarspor Basket takımları Liglere katılıyor
Bağlarspor Basket takımları Liglere katılıyor

Bağlarspor Basket takımları Liglere katılıyor

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde yer almak için Türkiye Basketbol Federasyonu'na başvuran Bağlar Belediye'de sezon hazırlıkları yoğun biçimde devam ediyor.

A+A-

Antrenör Gökhan Yıldırım yaptığı açıklamada genç takım kategorisinde 2 yıldır dereceye girdiklerini vurgulayarak, "Belediye Başkanımız Sayın Yurdusev Özsökmenler'in, isteği doğrultusunda mevcut olan bayan takımımızın yanısıra erkek basketbol takımıda kurmak için çalışmalar başlatıldı. Bu çalışmalar sonucunda kadromuzu oluşturduk ve Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde mücadele etmek için başvurumuzu yaptık" dedi.

Takım kadrosunda altyapıdan gelen gençlere ağırlık verdiklerini belirten Yıldırım, "Kadromuzda gençlerde sayı kralı olan Şener Tan dahil çok başarılı oyuncular var. Altyapı oyuncularımızın ağırlıkta olduğu bir ekip kurduk. Dışarıdan 1 veya 2 oyuncu daha kadroya dahil etmeyi planlıyoruz. Yeni sezonda Türkiye Basketbol 2. Ligi'ni zorlayacak bir takım yaratmak için çalışıyoruz" diye konuştu.

2008-2009 sezonunda maçlarını yapımı tamamlanan Bağlar Spor Salonu'nda oynayacaklarını belirten Yıldırım, "Belediye Başkanımız sporu özellikle de basketbolu çok seviyor ve gençlerimizin daha iyi koşullarda spor yapabilmelerine olanak sağlayacak tesisleri ilçemize kazandırmak için çalışıyor. Bağlar Belediye Spor Kompleksi'nin inşası yeni bitti ve 2008-2009 sezonunda karşılaşmalarımızı bu salonda oynayacağız" şeklinde konuştu.