1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlarlı Zilan'dan bir başarı daha
Bağlarlı Zilan'dan bir başarı daha

Bağlarlı Zilan'dan bir başarı daha

Bağlar Belediyesi Basketbolcusu Zilan Gülsüm 2014 Avrupa Şampiyonasına hazırlanan U15 Türkiye Yıldız Kız Milli Takım aday kadrosuna seçildi.

A+A-

Urfa, Malatya, Samsun, Mersin ve İstanbul'da yapılan Milli takım seçmelerinin ardında U15 Milli Takıma seçilen Bağlar Belediyesi oyuncusu Gülsüm bölgede bir ilki gerçekleştirdi. Bu kapsamda Zilan Gülsüm, 2014 Avrupa Şampiyonasına hazırlanacak olan Yıldız Kız Milli Takım aday kadro oyuncusu olarak 30 Ocak Çarşamba günü kampa gidiyor. İstanbul Ataköy Marina Otel'de toplanacak ekibin içinde Gülsüm'ün yanı sıra 15 milli basketbolcu 2 Şubat Cumartesi gününe kadar çalışmalarını sürdürecek.

Kampta milli kadroya seçildi

Bağlar Belediyesi Kız Basketbol Takım Antrenörü Remzi Atlı konu hakkında yaptığı açıklamada, basketbolda en iyi yetenekli yıldızların seçildiğini söyledi. Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran ve spor yöneticilerinin verdiği destekten dolayı teşekkürlerini sunan Atlı, Gülsüm'ün ülkesini en iyi şekilde temsil edeceğine inandıklarını belirtti. “Zilan Başarılı bir basketbolcu ancak belediyenin sonuna kadar sporculara sahip çıkması da bir o kadar önemli” diyen Atlı, ekip ruhuyla çalışarak başarılı olduklarını dile getirdi.

Daha önce FİBA Avrupa U15 Yaş Grubu Kızlar Uluslararası Kampı'na Türkiye'yi temsilen en iyi iki basketbolcu katılmıştı. Türkiye Basketbol Federasyon'u tarafından U15 yaş grubuna seçilen iki kızdan biri Bağlar Belediyesi basketbolcusu Zilan Gülsüm olmuştu. Slovenya'da düzenlenen kampa dünya çapında en yetenekli kızlardan oluşan 20 basketbolcu katılmıştı.

Ayrıca, 2012 Nisan ayında Nevşehir'de yapılan Anadolu Şampiyonası'nda Diyarbakır Bağlar Belediyesi Kız Basketbol Takımı şampiyon olmuştu ve Türkiye finallerine katılmayı hak kazanmıştı. Anadolu Şampiyonası'nda “en iyi oyuncu” ve “sayı kraliçesi” olarak Zilan Gülsüm seçilmiş; Zilan'ın yüksek performansını mercek altına alan Türkiye Kız Milli Takımlar Altyapı Koordinatörleri, Zilan Gülsüm'ü Türkiye Yıldız B Milli Takımı'na almıştı.

HABERE YORUM KAT