1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlarlı kadınlar 8 Mart’ı buruk kutladı
Bağlarlı kadınlar 8 Mart’ı buruk kutladı

Bağlarlı kadınlar 8 Mart’ı buruk kutladı

Bağlar Belediyesi Kadın Birimi tarafından, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” programları kapsamında etkinlik düzenlendi.

A+A-

Bağlar Belediyesi Kadın Birimi tarafından, “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” çerçevesinde belediye konferans salonunda etkinlik düzenlendi.

 

Etkinliğe, Bağlar Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Gülay Tekin Kuzu, kadın birimi müdürlükleri ve belediye kadın çalışanları katıldı. Bir dakikalık saygı duruşuyla başlayan etkinlikte konuşan Bağlar Belediyesi Eş Başkan Yardımcısı Gülay Tekin Kuzu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’nü buruk bir şekilde karşıladıklarını söyledi. 8 Martı baharın müjdeleyicisi olarak gördüklerini vurgulayan Kuzu şöyle konuştu:
 
“Tabii daha coşkulu karşılamak isterdik ama genel direniş havasında karşılıyoruz. İçimiz buruk gerçekten, bütün kadınlar olarak buruk bir şekilde karşılıyoruz. Özellikle son 6-7 aydır çok ciddi sıkıntılar yaşanıyor. Büyük bir iç savaş var ve bundan kaynaklı da kadınlar, çocuklar öldürülüyor. Kadın bedenleri teşhir ediliyor. Top sesleri geliyor ve bu toplar yüreğimize düşüyor, canımızı acıtıyor.”
 
Konuşmalarının ardından 8 Mart etkinlikleri kapsamında hazırlanan ‘kadın-erkek-devlet’ konulu skeç ile kadınlar sahne aldı. Skeci oynayan kadınların giydiği beyaz kıyafetler dikkat çekerken, etkinliğin yapıldığı salonda ise “8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü” yazılı bir pankart asıldı. 8 Mart’ın anlamına ilişkin bilgilendirmede bulunan kadınlar, kadınların 8 Mart’ını kutladı.

 

(Baver Değer)

HABERE YORUM KAT