1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlarlı çocuklar Solin evine
Bağlarlı çocuklar Solin evine

Bağlarlı çocuklar Solin evine

Sosyal belediyecilik alanındaki hizmetleriyle bölgenin örnek bir belediyesi haline gelen Bağlar Belediyesi'nin çocuklara yönelik hizmetlerinden biri olan Solin Çocuk Oyun Evi'ne bu sene 600 çocuk başvurdu.

A+A-

Bağlar Belediyesi tarafından geçen sene Ağustos Ayı'nda Kaynartepe Mahallesi'nde açılışı yapılan Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuzu, Bağlar'lı çocukların en uğrak yeri haline geldi.

4 ila 13 yaş arası çocuklara ana dili öğretmek amacıyla açılan Solin Çocuk Oyun Evi ve Yüzme Havuzu'na bu sene 600'e yakın çocuk başvurdu. Hafta içi 5 gün açık olan Oyun Evi'nde çocuklara oyunların dışında Müzik, Resim, Tiyatro, Satranç ve Dans kursları da veriliyor.  
'Çocuklara her şeyi oyunlarla öğretmeye çalışıyoruz'
Birçok projesiyle bölgede ilkleri gerçekleştiren Bağlar Belediyesi'nin, yine Diyarbakır'da bir ilk olan Solin Çocuk Oyun Evi'nin Gelişim Uzmanı Aynur Özbay, Oyun Evi'ne gelen çocukların çok mutlu olduğunu ailelerin ise kendilerinden memnun kaldıklarını söyledi.

Oyun Evinin ailelerin talebi üzerine açıldığını ifade eden Özbay, derslerde Kürtçe ağırlık olmak üzere iki dilde verdiklerini söyledi. Çocuklara her şeyi oyunlarla öğrettiklerini sözlerine ekleyen Özbay, “Çocuk hayatında en önemli olan şey oyundur. Oyun ile çocuk bir bütündür. Bizim amacımız çocuklarımıza oyunlarla bir şeyleri öğretmektir. Bağlar gibi büyük bir ilçe için burası yetmiyor ne yazık ki. Bütün mahallelerde yapılması gereken bir çalışmadır bu” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT