1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlarlı basketbolcularının büyük başarısı
Bağlarlı basketbolcularının büyük başarısı

Bağlarlı basketbolcularının büyük başarısı

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi'nde, Dersim'i mağlup eden Bağlar Belediyesi 82 takım arasından 3. Lige yükseldi. Belediye Spor Kulüp yöneticileri bir araya gelerek Bağlarlı sporcuların başarısını değerlendirdi.

A+A-

Erkekler Bölgesel Basketbol Ligi 3. Grup takımlarından Bağlar Belediyesi, deplasmanda oynadığı Dersim Spor basketbol takımını 78-75 yenerek 3. Lig'e yükselmeye hak kazandı.

Tunceli Kapalı Spor Salonu'ndaki maçı 78-75 skorla Bağlarlı oyuncular kazandı. Bağlar Belediyesi Spor Kulübü Eş Başkanı Sebahattin Kızılkan konu hakkında yaptığı açıklamada spor camiasında kazandıkları başarılarının tesadüf olmadığını söyledi. Şimdiye kadar kazandıkları tüm başarıların sporcularına ait olduğunu belirten Kızılkan, “En büyük hedeflerimizden biri bütün Diyarbakırlı ve bölge gençlerine spor yapmaları için imkân sağlamak. Genç sporcu kadromuzla ile birlikte imkânsız görülen birçok şeyi gerçekleştirdik.

Bu genç sporcularımızın biraz daha tecrübe kazanıp daha iyi yerlere geleceklerine inanıyoruz” dedi. Kadın basketbolcuların başarısına da değinen Kızılkan şöyle konuştu: “Genç kadın basketbol takımımız Nisan ayı içinde Kırklareli'de yapılacak olan Anadolu Şampiyonası'na katılmaya hak kazandı. Diyarbakır'ı ve belediyemizi en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum. Bizleri yalnız bırakmayan ve her türlü desteği sunan Belediye Başkanımız Yüksel Baran'a yönetim kurulu olarak teşekkür ederiz”.

'NBA'ye ve Milli takıma basketbolcu kazandırmış bir takımız'

Kulüp Yöneticisi Sinan Bedri Öngören de, belediye olarak gençleri spora yönlendirmek ve yeteneklerini açığa çıkarmak için önemli çalışmalar yaptıklarını belitti. “Biz Bağlar Belediyesi olarak özengen bir ruhla gençlerimizi spora yönlendirmek ve onların yeteneklerini değerlendirmeye yönelik çalışmalar yapmaktayız. Bunda da başarılı olduğumuz icatlarımızda görülmektedir. En son Dersimsporu yenerek bölgesel amatör ligten üçüncü lige geçmeye hak kazandık. Aynı zamanda gençler ve yıldızlar olarak kadın takımlarımızda mevcuttur. Kadınlarımızda başarıdan başarıya koşmaktadırlar” diye belirtti. “Geçmişte NBA'ye ve Milli takıma basketbolcu kazandırmış bir takımız” diyen Öngören, “Bu yüzden de yaptıklarımızı övgüyle anlatırız. Biz bu gücümüzü halkımızdan ve belediye başkanımız Yüksel Baran'dan alıyoruz, desteklerinden dolayı teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

'82 takım içinde üçüncü lige girdik'

Erkek Bölgesel Lig Basketbol Antrenörü Süleyman Keleş ise yaptığı açıklamada Türkiye Basketbol Bölgesel Ligi'nde mücadele ettiklerini belirterek, “Biz Elazığ Spor, Dersim Spor, Mardin Bin-Nur ve Diyarbakır Büyükşehir Spor'un olduğu ikinci gruptan ikinci olarak çıktık. En son maçımızı Dersimsporla oynadık. Önemli bir maçtı bizim için. Grubu ikinciye tamamlamak adına deplasmanda maçı üç sayı farkla alıp, ikinci gruba yükselmeyi hak kazandık” dedi.

Deplasmanda kazandıkları maçın ardından Türkiye Basketbol üçüncü ligine yükseldiklerini kaydeden Keleş, “Üst ligde ise Türkiye de 82 takım arasından 36 takım arasına girdik. Bu ligde de kura sonucu belirlenen 6 takım arasında ilk dörtte girip bir üst tura çıkmayı hedefliyoruz. Maçları iyi tamamlamak adına antrenmanlarımız devam etmekte. Genç bir takımımız var ve hepsi Diyarbakırlı çocuklardan oluşuyor. Üst grupta daha başarılı olacağımıza inanıyorum” şeklinde konuştu.
 

HABERE YORUM KAT