1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlarlı basketbolcuların başarı öyküsü
Bağlarlı basketbolcuların başarı öyküsü

Bağlarlı basketbolcuların başarı öyküsü

Diyarbakırı yıllardır istikrarlı bir şekilde Basketbol Liglerinde temsil eden Bağlar Belediye Spor Erkek Basketbol takımı bu yıl da katıldığı Erkekler Bölgesel Lig müsabakalarında yer aldığı 5.grupta geçmiş yıllara göre daha zorlu takımlarla eşleşmesine v

A+A-

8 grup'ta her takımın, kendi grubundaki diğer takımlarla biri kendi sahasında, diğeri rakip takımın sahasında olmak üzere karşılaşmasıyla, deplasmanlı, iki devreli lig usulü oynanan müsabakalar sonucunda yapılan puan sıralamasına göre grubunda 16 puanla Averajla üçüncü olan Bağlar Belediyespor toplam 32 takımın yer aldığı PLAY OFF ELEME GRUBU müsabakalarını oynamaya hak kazandı.

10 MAÇTA 6 GALİBİYET ALDI

Bağlar Belediyespor Erkek Basketbol takımı EBBL 5 Grup'ta oynadığı 10 maçta 6 Galibiyet,4 Mağlubiyet karşılığı 16 puan topladı.Bağlar'lı Basketbolcular oynadıkları 10 maçta 696 sayıyı rakip potalara bırakırken,652 sayıyı ise potalarında gördüler.

BAĞLAR BELEDİYESPOR 2.TUR ELEME GRUPLARINDA 'D' GRUBUNDA YER ALACAK

Grubunda 16 puanla Averajla üçüncü olan Bağlar Belediyespor toplam 32 takımın yer aldığı PLAY OFF eleme gruplarında önceki gün Abdi İpekçi Spor Salonu basın toplantı salonunda düzenlenen EBBL İkinci Tur Kura Çekimi sonucu D grubunda yer aldı.

İLK MAÇ ÜNYE İLE DEPLASMANDA

Normal Sezon müsabakaları sonucunda yapılan puan sıralamasına göre; gruplarında birinci, ikinci, üçüncü ve dördüncü olan takımların, kura ile 4 adet sekiz 8 takımlı A, B, C, ve D gruplarına yerleştirilerek oluşturulan Eleme Grubunda D Grubunda yer alan Bağlar Belediye spor'un rakipleri ise BOSSANSPOR, ÇANKIRI DEMİRSPOR, MEVLANA ÜNİVERSİTESİ, ÜNYE BELEDİYESPOR, KIRKLARELİ BELEDİYESİ, BAŞKENT KARŞIYAKA ve BEYKOZSPOR oldu.24 Ocak 2015 Cumartesi günü başlayacak Eleme Gruplarında Bağlar Belediye spor D Grubunda ki 14 haftalık maratonuna ilk hafta Ünye'de Ünye Belediye spor'la oynayacağı karşılaşmayla merhaba diyecek.

KOÇ ÖZGÜR BÜYÜK İNANIYOR

2 yıl önce takımın başına getirilen ve yeni bir yapılanma ile hem altyapı da hem de üst yapıda yeni bir nesil oluşması için çalışmalara başlayan takımın başarılı Antrenörü Özgür BÜYÜK hem Altyapıda hem de Üst yapıda yeni bir ekol oluşturmaya ve bu saye de kulübün ileriki yıllar da daha üst ligleri kaldıracak durumda olmasını sağlamaya çalışıyor.Kendi salonu ve servisiyle de bu yolda Özgür Hocaya destek olan Belediye ve Kulüp yönetiminin de ileri ki yıllar da desteklerini daha da artırarak bu amaca uygun hareket edeceği görülüyor.

Görüşlerine başvurduğumuz Özgür BÜYÜK ''Öncelikle grubumuzda Sivas Gençlik spor,Şanlıurfa Gençlik spor,Mardin İdman Yurdu,Malatya Büyükşehir Belediye spor ve Tunceli İl Özel İdare spor ile verdiğimiz mücadele sonucunda 10 haftalık periyotta averajla ikinciliği kaçırıp 3.olarak grubumuzdan çıkıp 32 takımın yer alacağı 3.Lige yükselme Play Off Eleme Gruplarına kalmayı başardık.Eleme Gruplarında D Grubunda yer alıyoruz Bossanspor,Çankırı Demirspor,Mevlana Üniversitesi,Ünye Belediyespor,Kırklareli Belediyesi,Başkent Karşıyaka ve Beykozspor ise bu grupta ki rakiplerimiz oldu.

Şimdi ki hedefimiz hem İlimizi hem de Belediyemizi daha iyi platformlarda temsil etmek ve Diyarbakır a İstanbul Ankara İzmir Karadeniz Güney takımlarını misafir ederek hem burdaki hem de Bölgemizdeki Hakem, Sporcu, Antrenör ve Spor Adamlarının gelişimlerine destek olmak ve bu takımları Diyarbakırımızı tanıtarak İlimizle ilgili düşüncelerini pozitif anlamda geliştirmek ve son 16 ya kalarak başarılarımıza bir yenisini eklemek olacak.bize tüm Spor Taban Birliklerinin,Basının ve insanlarımızın manevi anlamda destek olmalarını bekliyoruz.Şu ana kadar takımımızın başarısı için savaşan bütün sporcu kardeşlerime,Belediye Eş Başkanlarımıza,Kulüp Yönetim Kurulumuza,Salon ve Servis Çalışanlarımıza,Basınımızın değerli üyelerine ve spor severlerimize teşekkür ederim." dedi.

BAĞLAR BELEDİYESPOR'DA ŞİMDİKİ HEDEF PLAY-OFF 1/16 MÜSABAKALARINA KALMAK

Bağlar Belediyespor'unda yer aldığı 32 takımlı Eleme Grubu müsabakaları A, B, C, ve D gruplarındaki her takımın, kendi grubundaki diğer takımlarla biri kendi sahasında ve diğeri rakip takımın sahasında olmak üzere karşılaşmasıyla, deplasmanlı, iki devreli ve lig usulü oynanacak.

Eleme Grubu müsabakaları sonucunda yapılan puan sıralamasına göre; gruplarında ilk 4'e girecek takımlar Play-Off 1/16 müsabakalarını oynamaya hak kazanacaklar. Play-Off 1/16 müsabakalarındaki eşleşmelerde iki maç kazanan takım bir üst tura yükselecek. İlk müsabaka Eleme Grubu sıralaması düşük olan takımın sahasında, ikinci müsabaka ve gerekirse üçüncü müsabaka Eleme Grubu sıralaması yüksek olan takımın sahasında oynanacak.

Rakiplerine üstünlük sağlayıp Play-Off 1/16 turunu geçen takımlar “1-4” ve “2-3” şeklinde eşleşecek ve Play-Off 1/8 müsabakalarındaki eşleşmelerde iki maç kazanan takım bir üst tura yükselecek.

EBBL Final Grubu müsabakaları ise, Play-Off 1/8 müsabakalarının sonrasında turu geçen dört (4) takım arasında, bir merkezde, tek devreli lig usulüne göre oynanacak.Final Grubu müsabakalarının üçüncü (3.) günü sonunda, birinci (1.) ve ikinci (2.) sırayı alan takımlar TBL 3.Lige yükselecek,Üçüncü ve Dördüncü sırada bitiren takımlar ise TBL 3.Ligi on birinci (11.) sırada bitiren iki takımla bir merkezde Play-Out Müsabakaları oynayacaklar. Play-Out Müsabakaları sonunda ilk iki sırayı alan Takımlar 2015-2016 Sezonunda TBL 3.Ligde yer alacak diğer iki takım olacak.

HABERE YORUM KAT