1. HABERLER

  2. SPOR

  3. Bağlarlı Basketbolcu Kızlar turnuvalara hazır
Bağlarlı Basketbolcu Kızlar turnuvalara hazır

Bağlarlı Basketbolcu Kızlar turnuvalara hazır

Bağlar Belediyesi Basketbol Takım'ları başarıdan başarıya koşuyor. Bağlar'ın genç, yıldız ve küçük kızlar basketbol takımları antrenmanlarını aralıksız sürdürüyor.

A+A-

Bütün müsabakalardan başarıyla çıkarak Diyarbakır'da il şampiyonu olan Bağlar Belediyesi Yıldız Kızlar Basketbol Takımı bölge şampiyonluğu için Adıyaman'da, Genç Kızlar ise bölge şampiyonlukları için Elazığ'da ter dökecek. Bağlar Belediyesi Kızlar Basketbol Takım antrenörü Remzi Atlı, iyi bir sonuç beklediklerini söyleyerek, turnuvaya katılacak takımlarınını hazır olduğunu belirtti. Atlı, “Küçük kızlarımız geçen sene Anadolu Şampiyonu olduklarından dolayı bu yılki turnuva Kırklareli'de yapılacak ve kızlarımız direkt bu turnuvaya katılacaklar. Bu yılki amacımız Yıldız Kızlarda özellikle Anadolu Şampiyonası'nda derece yapıp, Türkiye Finallerinde iyi bir yere gelmektir. Küçük Kızlar takımımız ise Kırklarele'de yapılacak Anadolu Şampiyonu turnuvasında en iyi şekilde Diyarbakır'ı temsil edecek ve inanıyorum ki geçen yıl gibi bir şampiyonlukla ayrılırız” dedi.

Milli takım alt yapısına

“Bu yılki Yıldız Kızlarımızdan Milli Takım seçmelerine katılacak olan sporcularımız var” diyen Atlı “Bu sporcularımızdan Şevval, Berfin, Kader ve Aleyna gibi oyuncularımız var. Umuyoruz ki bu yıl bu oyuncularımızda Milli Takım altyapı takımlarına çağırırlar diye konuştu. Basketbolcuları Zilan'ın sakatlanmasına ve Halime Vural'ın durumuna da değinen Atlı, “Zilan Milli Takıma seçildi. Şuan sakatlığını yavaş yavaş atlatıyor. Tedavisi devam ediyor. Halime'de şuanda aday kadroda görünüyor gibi. Halime turnuvalara katılacak ve turnuvalarda göstereceği performansla milli takıma tekrar seçileceğine inanıyoruz” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT