1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar’ın mahalleleri ağaçlandırılıyor
Bağlar’ın mahalleleri ağaçlandırılıyor

Bağlar’ın mahalleleri ağaçlandırılıyor

Bağlar Belediyesi muhtelif mahallelerde başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Süneti Mahallesi’nde bulunan Taziye Evi’nin etrafında da ağaç dikimine başladı.

A+A-

Bağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, belediyenin muhtelif mahallelerinde başlatılan ağaçlandırma çalışmaları kapsamında Süneti Mahallesi’ndeki Taziye Evi’nin etrafında da ağaç dikimine başladı.

 

Bağlar Belediye Başkanı Birsen Kaya Akat, Eşref Güler, belediye yöneticileri, meclis üyeleri ile park ve bahçeler müdüründen oluşan ekip, devam eden ağaçlandırma çalışmalarına katıldı. 


Çalışma hakkında bilgi veren Bağlar Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Mervan Kaya, havaların sıcak olması nedeniyle ağaç dikme sezonunu erken başlattıklarını belirtti. Kaya, “Bağlar Belediyesi olarak muhtelif alanlarda bin beş yüz adet ağaç diktik. Ayrıca belediyemiz sınırlarında bulunan tüm köylerimize 8 bin adet ağaç dağıttık.

 

Bunun dışında belediyemize bağlı tüm köylerdeki taziye evlerinin bahçelerine ekiplerimiz ile ağaçlandırma çalışmalarını gerçekleştirdik. Bu dönemde Bağlar’ın muhtelif alanlarında ve köylerinde yaklaşık 10 bin ağaç dikimini gerçekleştirdik. Ekolojik dengeyi koruyarak, daha yeşil bir Bağlar yaratmak için çalışmalarımızı sürdüreceğiz” dedi.

 


Kaya, eski kaldırımlarda tespit edilen boş yerlere ve yeni yapılan kaldırımlara düzenli aralıklarla oluşturulan çukurlara ağaç dikimi yapan Park ve Bahçeler Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin sürdürdükleri ağaç dikimiyle yeşil bir Bağlar yaratmayı amaçladıklarını belirtti.

 

HABERE YORUM KAT