1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'dan Rojava'ya yardım kampanyası
Bağlar'dan Rojava'ya yardım kampanyası

Bağlar'dan Rojava'ya yardım kampanyası

Rojava halkı ile dayanışma amacıyla Bağlar'da başlatılan yardım kampanyası kapsamında Belediye eş başkanları ve DBP Bağlar İlçe Örgütü Newroz ve Göletli parklarında bildiri dağıtımı yapıldı.

A+A-
Bağlar Belediyesi eş başkanları, DBP İlçe Örgütü ile birlikte Rojava için başlatılan yardım kampanyasına ilişkin bildiri dağıtımı yapıldı.
 
Bildiri dağıtımına belediye eş başkanları Birsen Kaya Akat ile Eşref Güler'in yanı sıra DBP Bağlar İlçe eş başkanları Nezahat Ülker ve Remzi Kızılkan, Bağlar Belediyesi eş başkan yardımcıları Derya Tamriş ile Murat satıcı ve çok sayıda partili katıldı. İki gruba ayrılarak, Diyarbakır'da akşamları kalabalığın en yoğun olduğu Newroz ve Göletli parklarında bildiri dağıtımı yapan gruba halktan büyük destek geldi. 
 
'Hiçbir çetenin bir mazlum halkın üzerinden tahakküm kurmasına izin vermeyeceğiz'
Başlatılan kampanyaya Bağlar halkından duyarlı olunmasını dileyen Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, kampanyanın kamuoyunda da yerini bulması gerektiğini söyledi. Bağlar halkını Rojava ile bütünleşmeye çağıran Akat, “Ortadoğu'da yaşanan bu sıcak gelişmeler karşısında dik durabilmemiz için Kürt halkının birleşmesi gerektiğine inanıyorum. Hiçbir çetenin bir mazlum halkın üzerinden tahakküm kurmasına izin vermeyeceğiz. Rojava'nın gerçekten yardıma ihtiyacı var. Bir parça ekmeğimizi bile onlarla paylaşabilmeliyiz. Halkımızın bu kampanyayı sahipleneceğine inanıyoruz. Bu yüzden şimdiden teşekkürlerimizi sunarız” diye konuştu. 
 
'Rojava için ne yapılması gerekiyorsa yapacağız'
 
Konu ile ilgili açıklama yapan Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Eşref Güler ise, Rojava için bir seferberlik kampanyası başlattıklarını sözlerine ekleyerek, “ Soframızı payaşıyoruz kampanyası kapsamında bu akşam bildiri dağıttık. Diyarbakır'ın her alanında bu çalışma devam ediyor. Bir kez daha bütün insanlarımıza çağrıda bulunuyoruz. Rojava'yı unutmayalım. Rojava için ne yapılması gerekiyorsa yapalım. Yardım toplama yerlerimiz Bağlar şantiye alanı ve Sümer park'tır. Bu görev kürdüm diyen herkesin görevidir” dedi. 
 

HABERE YORUM KAT