1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar’dan büyük iftar yemeği
Bağlar’dan büyük iftar yemeği

Bağlar’dan büyük iftar yemeği

Bağlar Belediyesi Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında Bağlarlı yurttaşlara iftar yemeği verdi.

A+A-

Demirok Tesisleri’nde düzenlenen organizasyon ile yüzlerce kişiye iftar yemeği veren Bağlar Belediyesi, kurulan dev iftar sofrasında Ramazan sevincini (heyecanını) halkla paylaştı.

Demirok Tesislerinde gerçekleştirilen iftar yemeğine Bağlar Belediye Başkanları Birsen Kaya Akat, Eşref Güler, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı, BDP Diyarbakır Milletvekili İmam Taşcier, HDP Diyarbakır İl Başkan Eşbakanı Cabbar Leygara, Yenişehir Belediyesi Eş Başkanları Selim Kurbanoğlu, Ülkü Baydaş, DBP Bağlar Eş Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları ve yüzlerce aile katıldı. Bağlar Belediye Başkanları Birsen Kaya Akat, Eşref Güler, Belediye Başkan Yardımcıları Gülay Tekin Kuzu, Adnan Akgül, Murat Satıcı ve Mutahir Karakuş tarafından iftara katılan yüzlerce kişiyi kapıda karşıladı.

‘GÜZEL GÜNLER GELECEK’

İftar yemeğine katılan ailelerle birebir ilgilenen Bağlar belediye başkanları yurttaşların masalarını gezerek sohbet etti. İftar öncesi birer konuşma yapan Bağlar Belediyesi Eş Başkanları Birsen Kaya Akat ve Eşref Güler’in ardından Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Fırat Anlı söz aldı. Ramazan ayının kardeşliğin, birlik ve beraberliğin en doruk noktaya ulaştığı ay olarak ifade eden Anlı, halkın barış çığlıklarının duyulması gerektiğini söyledi. Anlı, “Ramazan ayının bu kutsal günlerinde binlerce yurttaşlarımız barışın gelmesi için dua ediyor. Bizde bu günlerin hatırına diyoruz ki inşallah güzel günler gelecektir.  Hep birlikte özgür günleri göreceğiz. Bu güne vesile olan Bağlar Belediyesi’ne teşekkür ediyoruz” dedi.
Konuşmaların ardından ezanın okunmasıyla birlikte katılımcılar iftarlarını açtı.

(Baver Değer)

HABERE YORUM KAT