1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'daki yüzme havuzlarına yoğun ilgi
Bağlar'daki yüzme havuzlarına yoğun ilgi

Bağlar'daki yüzme havuzlarına yoğun ilgi

Bağlar Belediyesinin, yaz dönemi boyunca çocuklar için okul bahçelerinde kurduğu yüzme havuz projesi devam ediyor.

A+A-

Bağlar Belediyesi, yaz dönemi boyunca çocuklar için okul bahçelerinde kurduğu yüzme havuzu projesi tüm hızıyla devam ederken, ikinci havuz açılışı da Kazım Karabekir İlköğretim okulunda yapıldı.

Kazım Karabekir İlköğretim Okulunda gerçekleştirilen seyyar yüzme havuzundaki çocukları ziyaret eden Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Diyarbakır sıcaklarına karşı özellikle tatile gitme imkânı olamayan ve ekonomik anlamda sıkıntı yaşayan ailelerin çocukları için geliştirilen bir proje olduğunu söyledi. Amaçlarının yaz boyunca tüm çocukların havuzlardan faydalanmasını sağlamak olduğunu dile getiren Baran, “Bu yaz boyunca Bağlar'daki kimi okulların bahçelerine dönük yüzme havuzları projemiz vardı. İlkini Yahya Kemal İlköğretim Okulunda uygulamıştık. Bu ikinci havuzumuz. Daha çok Kaynatepe, Muradiye, Fatih mahallelerine ve bu bölgeye yakın ikamet eden çocuklara hitap eden bir havuz olacak. Kazım Karabekir İlköğretim Okulundaki havuz günde 6 grup halinde yaklaşık 300 çocuğa hizmet etmekte. Şimdiye kadar bine yakın başvurumuz var” dedi.

'Spora teşvik etmek'

Şu ana kadar başarılı bir şekilde projelerini hayata geçirdiklerini vurgulayan Baran, “Bizim amacımız çocukları hem eğlendirmek, serinletmek hem de spora teşvik etmektir. Bununla birlikte çocuklarımızın yaz aylarında tatil imkânlarına ulaşamamalarından kaynaklı böyle bir çalışma ile yaz aylarını eğlenceli geçirmelerini sağlamaktır” diye konuştu.

Havuzların kurulmasından memnun olan çocuklar da, Bağlar Belediyesi tarafından kendilerine verilen ücretsiz kartlarla rahat bir şekilde belirlenen saatlerde yüzmeye geldiklerini söyledi. 700. İlköğretim Okulu 6. sınıf öğrencisi Şehmus Kurca ise, daha önce Bağlar'da havuz olmadığı için sıcaklardan çok etkilendikleri ve serinlemek için süs havuzlarına girdiklerini belirtti. Kurca, “Böyle bir havuz hiç olmadı. Şimdi Bağlar Belediyesi bize havuz yaptı. Bağlar Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Burada hocalar bize yüzme öğretiyor ve hocalar eşliğinde havuzda rahat yüzüyoruz. Benim için muhteşem bir şey ve mutluyum” şeklinde konuştu.

HABERE YORUM KAT