1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da yüzme havuzu törenle açıldı
Bağlar'da yüzme havuzu törenle açıldı

Bağlar'da yüzme havuzu törenle açıldı

Bağlar Belediyesi, yaz dönemi boyunca çocuklar için okul bahçelerinde yüzme havuzu projesi başlattı. Proje açılışı Yahya Kemal İlköğretim okulunda kurulan seyyar yüzme havuzu ile başladı.

A+A-

Belediye tarafından yapılan açılışa, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili, Bağlar Belediye Başkan Yardımcıları, Meclis üyeleri, birim müdürlükleri, veliler ve yüzlerce çocuk katıldı.  İzdihamı önlemek amacıyla onlarca zabıta ve güvenlik personelinin hazır bulunmasına rağmen yüzme havuzuna girmek isteyen çocuklar adeta birbiriyle yarıştı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, Diyarbakır sıcaklarına karşı çocukların ihtiyaçlarını gidermek adına seyyar yüzme havuzları projesini geliştirdiklerini söyledi. Bağlar'da üç okulda Bağcılar, Kaynartepe, Muradiye bölgelerine denk gelecek şekilde üç yüzme havuzları açacaklarını ve bu yüzme havuzlarından tüm çocukların faydalanacaklarını belirterek, “Kazım Karabekir ve Ali Kuşçu İlköğretim okullarında, bu hafta içinde 2 havuz daha açacağız. Amacımız bu yaz boyunca çocukların eğleneceği, serinleyeceği alanlar yaratmak. Bu seyyar havuzlar eylül ayına kadar çocukların hizmetinde olacak. Bunların yanı sıra, Kaynartepe'de çocuk oyun evi ve yüzme havuzu ile Yunus Emre'de çocuk parkı ve yüzme havuzu projelerimiz var. Bunlarında çalışmaları başladı. Umuyoruz ki, bu yılın sonuna kadar tamamlayacağız. Yine yaz boyunca yaz spor okulu ve eğitim destek evlerimizde, kültürel ve sanatsal kurslar açacağız” dedi.


'Kültürel etkinliklerin devam etmesini istiyoruz'


Baran'ın ardında bir konuşma yapan Bağlar İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdurrahman Sevgili de Bağlar Belediyesi'ne, belediye başkanına teşekkür ettiklerini söyleyerek, bu tür güzel çalışmalara devam etmek gerektiğini belirtti. Sevgili, “Bağlar Belediyemiz ile işbirliği halinde olarak üç okulumuzda Diyarbakır'ın kavurucu sıcakları altında öğrencilerimizin, gençlerimizin sıcaklar altında bu havuzlarda serinleyeceklerini umut ederiz. Bu katkılarından dolayı belediyemize ve belediye başkanımıza ve emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.  Bu üç okulumuzun yanında bundan sonra diğer alanlarımızda da sosyal ve kültürel etkinliklerin artarak devamını temenni ediyoruz. Sevgili veliler sizinden bir ricamızda çocuklarınızla birlikte gelmenizdir. Sizlerin bu konuda yardımlarınızı bekliyoruz.  Yüzme havuzlarından 06-12 yaş arası çocuklar faydalanacak. Havuzlar 09-12 ve 14-17 saatleri arasında açık olacak. Ayrıca biri kadın ve biri erkek olmak üzere iki eğitmen eşliğinde çocuklar yüzebilecek.

HABERE YORUM KAT