1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da yol yapım çalışmaları devam ediyor
Bağlar'da yol yapım çalışmaları devam ediyor

Bağlar'da yol yapım çalışmaları devam ediyor

Bağlar Belediyesi, yeni yerleşim yerlerinde yol yapımlarına devam ediyor. Yol çalışmaları kapsamında Bağcılar Mahallesi'nde yeni yerleşim yerlerine yollar yapılırken, Eski Bağlarda da parke yenilenmesi çalışmalarına başlandı.

A+A-
Bağlar Belediyesi, Bağcılar Mahallesi'nde yeni yerleşim alanlarına yollar inşa ederken, Eski Bağlar da ise parke yenilenmesi çalışmalarına başladı.
 
Özelikle yeni inşa edilen sitelerde yol yapımına ağırlık verilirken, bu yerleşim yerlerin şehir merkezi ve ana yollarla bağlantıları oluşturuluyor. Öğrencilerin rahat bir şekilde okula gitmesi için yeni okulların da yol yapımı sürüyor. Çalışma kapsamında Bağcılar Mahallesi'nde yapılan Molla Grani İlk Okulu ve Bağlar Kız İmam Hatip Lise'sinin yol yapımı sürüyor.  
 
Yol çalışmaları hakkında bilgi veren Bağlar Belediyesi Fen İşleri Birimi Yol Şefi Fırat Kılıç, Bağcılar Mahallesi'nde yol imar çalışmalarının devam ettiğini belirterek, özelikle yeni yapılan okulların bulunduğu yerlerde çalışmalara ağırlık verildiğini söyledi. Okulların çevredeki sitelerle ulaşımın sağlanması için belediye ekiplerinin yoğun bir çalışma içinde olduğuna değinen Kılıç, öğrencilerin eğitimlerini rahat sürdürmesi için ulaşımındaki aksaklıkları kısa zamanda gidereceklerini vurguladı. 
 
Kılıç, bölgede yeni biten inşaatlara da yol çalışmasının devam ettiğini söyleyerek, Eski Bağlarda da yollarda parke yenilenmesi çalışmalarının başladığını aktardı.
 

HABERE YORUM KAT