1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da yasak kalktı, çatışma izleri kaldı
Bağlar'da yasak kalktı, çatışma izleri kaldı

Bağlar'da yasak kalktı, çatışma izleri kaldı

Bağlar ilçesinde yasağın kalkmasının ardından Bağlar'da hayat normale dönmeye başladı. 7 gün evlerinden uzak kalan vatandaşlar, sokaklarda ve evlerinde temizlik yapmaya başladı

A+A-

Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, yaklaşık 1 hafta süren sokağa çıkma yasağı, bugün sabah 06.00 itibari ile kaldırıldı. Çatışmaların çıktığı mahallelerdeki bazı evler kullanılamaz hale gelirken, birçok aracın kullanılamaz hale geldiği görüldü. 
1-045.jpg
Diyarbakır'ın Bağlar ilçesinde, 15 Mart'ta teröristlerce çıkan çatışmada bir polisin şehit olmasının ardından ilan edilen sokağa çıkma yasağı, bugün sabah saatlerinde kaldırıldı.

2-043.jpg
Sokağa çıkma yasağının kaldırılmasının ardından evlerini terk eden vatandaşlar, tekrar yerleşim yerlerine dönerken, birçok evin çıkan çatışmalarla birlikte kurşunların isabet etmesiyle kullanılamaz hale geldiği görüldü.

3-033.jpg
Nükhet Coşkun Caddesi üzerinde bulunan hemen her iş yerine kurşun isabet ederken, bazı iş yerleri de camları kırılarak hırsızların hedefi olmuş.

4-031.jpg
KAPILAR KIRILMIŞ, EŞYALAR TALAN EDİLMİŞ
Yasağın ilan edildiği Kaynartepe Mahallesi'ndeki evlerine giden vatandaşlar, gördükleri manzara karşısında şaşkınlıklarını gizleyemedi. Yasağın kalkması ile birlikte evlerine gitmek isteyen vatandaşlar, evlerinin kapılarının kırıldığını gördü. 

5-018.jpg
Birçok evdeki eşyaların talan edildiği görülürken, bazı evlerin duvarlarının da teröristlerin kaçması için delinmeye çalışıldığı görüldü.

6-014.jpg
AÇIK RÖGAR KAPAKLARI ŞAŞKINLIĞA NEDEN OLDU
 
Sokağa çıkma yasağı boyunca terör örgütü mensuplarının kaçmak için kullandığı rögar kapakları şaşkınlığa neden oldu. Hemen her sokakta bulunan bazı rögar kapaklarına kurşun isabet ettiği görülürken, çoğu rögar kapağının ise açık olması dikkat çekti.

7-018.jpg
CADDEYİ GÖZLEYEN KAMERALAR TAHRİP EDİLMİŞ
 
Öte yandan, Nükhet Coşkun Caddesi üzerindeki esnafın, artan hırsızlıkları önlemek amacıyla elektrik direğine yerleştirdiği güvenlik kameraları da kurşunların hedefi oldu. Teröristler, kayıt almaması için güvenlik kameralarını kullanılamaz hale getirdiği öğrenildi.

8-011.jpg
Ayrıca, yasak boyunca çıkan çatışmalar nedeni ile sokak aralarında bulunan elektrik direkleri ile apartman duvarlarına çok sayıda kurşun isabet ettiği görüldü. (İHA)

HABERE YORUM KAT