1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da uyuşturucu sorunu ile mücadele
Bağlar'da uyuşturucu sorunu ile mücadele

Bağlar'da uyuşturucu sorunu ile mücadele

Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, Körhat ve Fatih mahallerinde esnaf ziyaretlerini gerçekleştirdi.

A+A-
Akat, son dönemde Bağlar'da uyuşturucu sorunun artığını belirterek, ”Bu sorunla nasıl mücadele etmeliyiz üzerine araştırmalarımız sürmektedir. Yalnız meclislerimiz bu noktada ne kadar etkin çalışırsa mücadelemiz o kadar başarılı olur” dedi. 
 
Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Birsen Kaya Akat, mahallerde yaşanan sorunların çözümü kapsamında Körhat ve Fatih Mailelerini ziyaret etti.  Eş Başkan Akat'a Belediye Meclis üyeleri, Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürü Yılmaz Abiş, Park ve Bahçeler Müdürü Mervan Kaya, Zabıta Müdürü Nizami Ülgen, Temizlik Amiri Halil Kaplan'da ziyarete eşlik etti. Mahallerde esnafları dolaşan Akat, esnafların sorunlarını dinleyerek, çözüm noktasında esnaflarla ortaklaşacaklarını belirti. 
 
Daha sonra Akat, Körhat Özgür Yurtaş Derneğini ziyaret etti.  Dernekte toplanan halk Akat'ı sıcak bir ilgi ile karşıladı. Burada yurttaşların sorunlarını dinleyen Akat, halka yönelik bir konuşma yaptı. Konuşmasında Akat, mahallelerde yaşanan sorunların gidermesine yönelik etkin projeler üreteceklerini belirterek, mahallelerin hizmet sorunlarının yanında sosyal sorunların çözümü noktasında da aktif olacaklarını dile getirdi.  
 
Akat: Meclislerimizle birlikte uyuşturucuyla mücadele edeceğiz 
 
Son dönemde Bağlar'da uyuşturucu kullanımının artığına dikkat çeken Akat, “ Kentin en büyük sorunlarından biri uyuşturucudur. Bu sorunla nasıl mücadele etmeliyiz üzerine araştırmalarımız sürmektedir. Yalnız meclislerimiz bu noktada ne kadar etkin çalışırsa mücadelemiz o kadar başarılı olur. Uyuşturucu bir Ortadoğu sorunudur. Kürdistan'da işsizlik had safhada yaşandığından ötürü bu işi kendine meslek edinenler oldu. Devlet de gençlerimizin kültüründen bağını koparmaları için böyle bir can alıcı soruna el uzatmak istemiyor. Biz belediye olarak bunun üstesinden gelmek için sivil toplum örgütlerini de içine katarak elimizden gelen mücadeleyi vereceğiz” dedi. 
 
 

HABERE YORUM KAT