1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar'da temizlik işçilerine sağlık taraması
Bağlar'da temizlik işçilerine sağlık taraması

Bağlar'da temizlik işçilerine sağlık taraması

Bağlar Belediyesi'nde temizlik işleri yürüten Sağanak Şirketi bünyesinde çalışan temizlik işçileri sağlık taramasından geçirildi.

A+A-

Sağanak Şirketi Bağlar'ın muhtelif alanlarında temizlik işleri alt yüklemeci olarak hizmet yapan 450 işçi için sağlık taraması başlattı. Sağanak Şirketinin talebi üzerine İl Sağlık Müdürlüğü, gezici röntgen çekim aracını Bağlar Belediyesi Şantiyesine yerleştirerek tüm işçilere kan tahlili, röntgen gibi çeşitli tetkikler yapıldı.

Sağlık taraması ile ilgili konuşan Sağanak Temizlik Şirketi sorumlularından Mehmet Turgay, geçen yılda çalışanlarını sağlık taramasından geçirdiklerini ve işlerinin temizlik olması nedeniyle bulaşıcı hastalıklardan korumak amacıyla düzenli periyotlarla sağlık taraması yapılması gerektiğini söyledi. Turgay, “Bunu dikkate alarak, İl Sağlık Müdürlüğü'ne müracaat edip gezici röntgen çekim aracını talep ettik. Temizlikte çalışan arkadaşlarımızın periyodik sağlık taramasından geçmesi gerekiyor. Çalışan arkadaşlar birbiriyle iletişim halindeler. Aileleriyle iletişim halindeler. Bulaşıcı bir hastalığa yakalandıkları zaman kendi ailelerine de bulaştırma ihtimali yüksek. En azından bunu ortadan kaldırmak adına böyle bir çalışmayı yapmayı uygun gördük” diye konuştu.

HABERE YORUM KAT