1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar’da Silvan yürüyüşü
Bağlar’da Silvan yürüyüşü

Bağlar’da Silvan yürüyüşü

DBP Bağlar İlçe Örgütü, Silvan’da yaşanan olayları düzenlediği yürüyüş ile protesto etti.

A+A-

DBP Bağlar İlçe Eşbaşkanı Rihan Kava Özbek, Silvan’da halka yönelik büyük bir baskı ve katliam girişimi olduğunu söyleyerek, “Silvan halkı yalnız değildir” dedi.


DBP Bağlar İlçe Örgütü, Silvan’da yaşanan baskıları protesto etmek için yürüyüş düzenledi.

 

Şeyh Şamil Mahallesi parkında bir araya gelen yurttaşlar yapmak istediği yürüyüş polis engeline takıldı. Çok sayıda zırhlı araç tarafından park ablukaya alınırken, “gösteri ve yürüyüş kanununa” aykırı olduğu gerekçesi ile polis yürüyüşe izin vermedi. Uzun süre yapılan görüşmelerin ardından, yürüyüşün parktan DBP ilçe Binası’na kadar yapılmasına karar verildi. Ardından yurttaşlar davul eşliğinde yürüyüşe geçti. Yürüyüş sırasında sık sık “Farqin halkı yalnız değildir”, “Baskılar bizi yıldıramaz” ve “Biji serok Apo” sloganları atıldı. Yürüyüşün ardından DBP ilçe binası önünde basın açıklaması yapıldı.


Açıklamayı yapan DBP Bağlar İlçe Eşbaşkanı Rihan Kava Özbek, Silvan’da yaşanan olaylara dikkat çekerek, “Devlet Silvan’da katliam girişiminde bulundu. Her yer yakılıp yıkıldı. Bunların hepsi kirli savaşın bir parçasıdır. Başkan olamayan Erdoğan ülkeyi kaosa götürüyor. Biz bu oyuna gelmeyeceğiz. Silvan halkımızın her zaman yanında yer alacağız ve direnişimizi büyüteceğiz” dedi.

HABERE YORUM KAT

İlgili Haberler