1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da Sakarya esnafı ile toplantı
Bağlar'da Sakarya esnafı ile toplantı

Bağlar'da Sakarya esnafı ile toplantı

Bağlar Belediyesi tarafından, 5 Nisan Mahallesi'nde Sakarya Esnafı ile halk toplantısı gerçekleştirildi.

A+A-

Yapılan toplantıya Esnaf ve gençler yoğun ilgi gösterirken, Bağlar Belediye Başkanı Yüksel Baran, BDP İlçe Eş Başkanı Ahmet Gezen, Bağlar Belediye Başkan Yardımcıları Osman Kaya ve Yüksel Aslan Acer da katıldı.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Kaya, mahalledeki yurttaşların görüşlerine başvurmak amacıyla toplantılar düzenlemeye devam edeceklerini belirterek, her mahallenin, her esnaf grubunun sorunlarını yerinde tespit etmeyi ve yapılacak projelere ilişkin yurttaşların önerilerini almayı hedeflediklerini söyledi. Kaya'nın ardından konuşan BDP İlçe Eş Başkanı Ahmet Gezen de devletin ve AKP'nin kendileri için açtığı bir kapının olmadığını söyleyerek, “Belediyeler bizim için birer mevzidir. Bu mevzilere sonuna kadar sahip çıkacağız ve mevzilerimizi büyüteceğiz. Belediyelerimize sahip çıkacağız, hepinizden istediğimiz budur” dedi.

Amaç Katılımcı Belediyecilik

Daha sonra belediyenin iki yıllık çalışmalarını halkla paylaşan Başkan Baran, belediyenin yaptığı hizmetleri halka anlatmak ve sorunlarını dinlemek amacıyla halk toplantısı gerçekleştirdiklerini dile getirdi.Katılımcı belediyecilik anlayışını esas alarak halka gittiklerini kaydeden Baran, halktan aldıkları görüş ve öneriler çerçevesinde projeler ürettiklerini belirtti. 

Projelerin yanı sıra, belediyenin 2009-2013 yılları arasındaki gelir-gider bilançosunu da halka sunan Baran, “Şeffaf ve katılımcı belediyeciliği geliştirmek istiyoruz. Belediyenin yaptığı tüm yatırımlardan, harcamalardan ve gelirlerden herkesin bilgi alma hakkının olduğuna inanıyoruz” dedi.

Sakarya Caddesi yenilenecek

Sakarya Caddesi için yeni bir proje yaptıklarını aktaran Baran, yapılacak düzenleme ile bu alanda ticaretin canlanacağını belirterek, “Sakarya Caddesi'nde aydınlatma elemanları yenilecek, cadde girişleri trafik kontrol bariyerleri ile kapatılacak, caddenin bazı etaplarında yağmur suyu drenaj hattının yenilenmesi sağlanacak, sundurmalar görsel açıdan yenilenecek ve izinsiz bir şekilde caddeye eşya atılmasının önüne geçilerek, alışveriş yapanların yaşadığı sıkıntılar giderilmeye çalışılacaktır” şeklinde konuştu.

Baran'ın Sakarya Caddesi'ndeki düzenlemelere ilişkin verdiği sunum sonunda toplantıya katılan esnaflarda görüş ve önerilerini sundu.

HABERE YORUM KAT