1. HABERLER

  2. SİYASET

  3. Bağlar'da Rojava'ya yardım sürüyor
Bağlar'da Rojava'ya yardım sürüyor

Bağlar'da Rojava'ya yardım sürüyor

Diyarbakır'da ve ilçelerinde Rojava halkı ile dayanışma amacıyla başlatılan yardım kampanyası çerçevesinde Bağlar Belediyesi'ndeki yerel yönetim emekçileri ve yöneticilerinin çalışmaları hız kesmeden devam ediyor.

A+A-

Rojava halkı ile dayanışma amacıyla başlatılan yardım kampanyası kapsamında Bağlar Belediyesi'ndeki yerel yönetim emekçileri ve yöneticileri Diyarbakır'daki bir alışveriş merkezine giderek daha önce hazırlanmış yardım paketlerini aldı. Yardım kampanyasına katılan Bağlar Belediye Başkan Yardımcı Fecri Tayfur, belediye yerel yönetim emekçileri ve Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Medeni Alpkaya'nın içinde bulunduğu grup alışveriş merkezinde bir araya geldi. Burada yaptığı kısa açıklama da Tüm-Bel-Sen Diyarbakır Şube Başkanı Medeni Alpkaya, yaptıkları kampanya hakkında çeşitli bilgiler verdi. Rojava halkının yalnız olmadığını dile getiren Alpkaya, sembolikte olsa bir araya gelerek katkılarını sunmaya çalıştıklarını söyledi. Alpkaya, “Rojava halkıyla dayanışma için buradayız.

Bildiğiniz gibi Diyarbakır'da ve ilçelerimizde başlayan Rojava halkıyla dayanışma kampanyamız çerçevesinde Bağlar Belediyesi'ndeki yerel yönetim emekçileri ve yönetici arkadaşlarımızla birlikteyiz. Rojava halkının yalnız olmadığını, sahipsiz olmadığını sembolikte olsa bir araya gelerek katkılarımızı sunmaya çalışacağız. Bütün emekçi arkadaşlarımıza teşekkürlerimizi sunuyor, Rojava halkını en derin saygılarımızla selamlıyoruz” dedi. Alpkaya, Rojava halkı için yardım kampanyasının devam edeceğini belirtti.Alışveriş Merkezi'den alınan paketler bir araya getirildikten sonra kamyonla Suriye'ye gönderilecek.
 
Öte yandan Bağlar Belediyesi'nin temizlik işlerini yürüten temizlik firmasına ait çalışanlarda topladıkları bir kamyon sütü Rojava'ya gönderdi.
 

HABERE YORUM KAT