1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da mahalle sakinleri hizmetlerden memnun
Bağlar'da mahalle sakinleri hizmetlerden memnun

Bağlar'da mahalle sakinleri hizmetlerden memnun

Bağlar belediyesi Kaynartepe Mahallesi'nde parke taşı döşeme çalışmalarını hızlandırdı. Son on yıl içerisinde birçok şeyin değiştiği Bağlar sokaklarında parke taşlarının yenilenme çalışmaları vatandaşları memnun etti.

A+A-

Vatandaşlar Bağlar Belediyesi tarafından son on yılda birçok mahalle, sokak ve caddede yapılan çalışmaları büyük bir heyecanla izlediklerini ifade ederek bu sonuçtan memnun olduklarını söyledi. Kaynartepe mahalle sakinlerinden Gurbet Emin belediye tarafından bütün sokaklarda alt yapı çalışmalarının titizlikle yürütüldüğünü ve eski yıllarda hiç yapılmayan birçok hizmetin ayaklarına kadar getirildiğini söyledi. Emin, eskiden mahallelerinde alt yapı sorununu fazlasıyla yaşadıklarını, kışın yağmur yağdığında su birikintisi nedeniyle oluşan çamurdan ve yaz aylarında ise tozdan çok etkilendiklerini vurgulayarak şöyle konuştu:  “Çocuklarımız okula giderken dizlerine kadar çamura bulanırlardı ve biz sokağa çıkarken paltomuz yarıya kadar çamur içinde kalırdı. Şimdi öyle bir sorunumuz yok”.

'Ekiplerle ortak çalışarak mahallemizi güzelleştiriyoruz'

Bağlar'ın Kaynartepe Mahallesi'nde 11-12 yıldan beri ikamet ettiğini aktaran Hüseyin Yıldız adlı yurttaş da eskiden çocuklarının okula gidip-gelirken çok ciddi sıkıntı yaşadıklarını ve eski yıllarda uzun vadeli bir çalışma yapılmadığını söyledi. Belediye tarafından yapılan bu tür çalışmaları takdir ettiklerini ifade eden Yıldız, ellerinden geldiğince mahalle sakinleri olarak destek sunduklarını vurguladı. Alt ve üst yapı çalışmalarının çok değiştiğini ve hizmet konusunda belediyelere çok şey borçlu olduklarını dile getiren Yıldız, duygularını şöyle ifade etti: “Son on yılda Diyarbakır'da harbiden birçok şey değişti. Tabii bu birebir mahallemize ve sokaklarımıza da yansıyor. Yıllarca mağdur olduğumuz ve yıllarca bir kenara itilmişliğimizin olduğu bir ülkede bu tarz çalışmaların yapılması bizi çok memnun etti. Mahalle sakinleri olarak yapılan bu tür çalışmalarda ortaklaşa çalışabiliyoruz, bu da memnun edicidir bizim için. El birliğiyle mahalle ve sokaklarımızı güzelleştiriyoruz. Mahalle sakinleri adına belediyemize ve emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Çalışmalarının devamını bekliyoruz”.