1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da köy yol çalışmalarında son aşama
Bağlar'da köy yol çalışmalarında son aşama

Bağlar'da köy yol çalışmalarında son aşama

Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, birçok köy ve mezrada yol yapım çalışmaları devam ediyor.

A+A-

Sathi kaplamada Diyarbakır Büyükşehir Fen İşleri Müdürlüğü'nün de desteğini alan Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, yolların daha sağlıklı ve kışa dayanıklı olması için Mezrik (Pınaroğlu Köyü), Molalîya jor (Yukarı Molali), Asî (Doğuçanak), Qarawelî (Karaveli), Taşdîreg, Heşt (Topraktaş), Hewara Xas (Yeşildallı) ve Hewara Dehlê (Yemiş Alan) köylerinde yaklaşık bir aydır çalışmalarını sürdürüyor. 

Belediyenin köylerde yaptığı yol çalışmalarının bütün köy halkını sevindirdiğini söyleyen köy sakini Zübeyir Yılmaz, belediye tarafından yer yıl düzenli olarak köy yollarını titizlikle kontrol ettiklerini söyledi. Belediyenin köylerde yazın yaptığı ilaçlama çalışmalarından köy sakinleri olarak memnun kaldıklarını sözlerine ekleyen Yılmaz, “Biz işte bu yüzden onları destekliyoruz. Geleceğimiz onların elinde. Hükümetlerden almadığımız desteği belediyemizden alıyoruz. Köylere bu şekilde yardımda bulunan herkese teşekkür ederiz” dedi.

'Bitirme aşamasındayız'

Köylerde düzenlenen yol çalışmaları ile ilgili konuşan Bağlar Belediyesi İnşaat Kontrolörü Mahmut Günaçtı, köy yolları yapım çalışmalarını Karaveli Köyü'nden başlayıp Asî köyü üzerinden yukarı Mollaliye doğru götürüp bitirmeyi düşündüklerini söyledi. Günaçtı, “Alt temel çalışmalarımızı bitirir bitirmez sathi kaplamamızı yaparak işlemimizi bitirmeyi hedefliyoruz. Çalışmalarımızı kış öncesi en kısa zamanda bitirmeyi amaçlıyoruz” diye konuştu.
 

HABERE YORUM KAT