1. HABERLER

  2. DİYARBAKIR HABERLERİ

  3. Bağlar'da kar temizleme çalışması aralıksız sürdürülüyor
Bağlar'da kar temizleme çalışması aralıksız sürdürülüyor

Bağlar'da kar temizleme çalışması aralıksız sürdürülüyor

Diyarbakır'da 3 gündür etkili olan kar yağışı hayatı olumsuz etkiliyor. Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, etkili kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan köy yollarını açmaya devam ediyor.

A+A-
Diyarbakır'da etkili olan kar yağışı nedeniyle Bağlar Merkez ve köylerinde belediye ekipleri tarafından kar temizleme çalışmalarını sürdürüyor. Bağlar sınırları içerisinde bulunan köy ve mezralarda kar temizleme çalışması başlatan Bağlar Belediyesi, yurttaşların olumsuz etkilenmemesi için aralıksız çalışıyor.
 
 Kar kalınlığının 25-30 santimetreye ulaştığı köylerde belediye ekipleri sabahın erken saatlerinden itibaren çalışmalara başladı. Bağlar Belediyesi'ne bağlı 22 köy ve 26 Mezra'da kar yağışının etkisini arttırdığı günden beri kar temizleme çalışmalarına 2 Greyder ve 3 Kepçe ile yol açma çalışmalarını sürdürüyor. 
 
Bağlar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü Yol Yapım Şefi Siraç Bayram, üç gün boyunca düzenli yol açma çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Bayram, “Üç gündüz gece gündüz demeden çalışıyoruz. 26 mezra ve 22 köyün hepsinde çalışmalar devam ediyor. Ulaşım açısından şu an herhangi bir sorun yok. Merkez de de arkadaşlarımız tuz çalışmalarını sürdürüyor. Üç aracımızda orada çalışmakta. Bağlar merkezin hemen hemen tüm sokaklarında bu çalışmalar aralıksız devam etmektedir. Bazı yerlerde eksikliklerimi olabilir. Bunları da biran önce gidermeye çalışıyoruz. Şehir içinde biriken karlarıda yükleme yapıp şehir dışına aktarıyoruz” dedi. 
 
Babat: Belediyemiz sabah akşam demeden çalışıyor
 
Asî köy sakinlerinden Tahsin Babat, kar yağışı nedeniyle çok zorlandıklarını belirterek, “Halimiz ortada. Yağan etkili kardan ötürü evden dışarı çıkamıyoruz. Biz bu haldeyken belediyemiz sabah akşam demeden çalışıyorlar. Allah razı olsun, yollarımız ilk günden beri açık ve kepçeler sürekli burada çalışıyor. Üç gündür burada aralıksız çalışıyorlar. Biz onların bu çalışmalarından memnunuz ve teşekkürlerimizi sunuyoruz” diye konuştu.     
 
Kar nedeniyle ulaşıma kapanan ve ardından yolları ulaşıma açılan Bağlar'ın bazı köyleri şöyle: Merzik (Pınaroğlu), Molaalî (Yukarı Molaali), Asî (Doğuçanak), Qaraweli (Karaveli), Taşdireg, Heşt (Topraktaş), Hawara Xas (Yeşildallı), Hewara Dehlê (Yemiş Alan), Tavşantepe, Tellikaya, Sarıdallı, Batıkarakoç, Tokluca, Uzunbahçe, Taşdilek, Kolludere, Gömetaş, Körtepe, Develi, Kabahıdır, Taştepe, Delikaya, Buryansu, Aşağı Beyan ve Yukarı Beyan.
 

HABERE YORUM KAT